mlady_modni_tvurceJiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina zahájil 11. listopadu ve Sportovní hale SK Jihlava již 14. jihlavský ročník soutěže Mladý módní tvůrce ČR 2010. Studenti odborných učilišť a středních škol z celé České republiky, ale i ze zahraničí soutěžili celkem v osmi kategoriích. Ceny vítězům předala Marie Kružíková, radní kraje Vysočina pro oblast školství.
 
Prostory sportovní haly v Okružní ulici se proměnily ve velké přehlídkové molo plné extravagance a nadčasových módních modelů. Desítky studentů z celkem 26 škol soutěžily ve vytváření extravagantních účesů na téma Nevěsta ve víru extravagance, dále se modelky pod rukama mladých kosmetiček proměnily ve hvězdy pop-music a v neposlední řadě se také soutěžilo v úpravě dámských nehtů a to na téma cukrátka. Ve třech disciplínách uspěli i studentky z pořádající Střední školy obchodu a služeb Jihlava, které se umístili takto:

Dámská střih s úpravou
1. místo - Adéla Grundzová, SŠ obchodní a služeb Jihlava

Líčení – Hvězdy POP music
1. místo - Sandra Mirková, SŠ obchodu a služeb Jihlava

Nail Art – Cukrátka
1. místo – Michaela Poláková, SŠ obchodu a služeb Jihlava

„Je vidět, že úroveň soutěže Mladý módní tvůrce neustále stoupá. Dokladem toho je i účast škol ze Slovenska a Rakouska. Je až neuvěřitelné, jaké modely dnes mladí studenti svojí kreativitou dokáží vytvořit,“ dodala k soutěži Marie Kružíková, radní kraje Vysočina pro oblast školství.