OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

policie_Celkem 29 loupeží objasnili od začátku roku jihlavští kriminalisté. Přitom letos prověřovali na Jihlavsku 36 těchto zločinů, uvedla v pátek pro agenturu Mediafax mluvčí jihlavské policie Jana Kroutilová.

Poslední případ odhalili policisté v uplynulých hodinách. "Ve čtvrtek šly před jednou hodinou odpoledne dvě žákyně prvního stupně základní školy po chodníku. Do cesty se jim postavili neznámí chlapci. Pod pohrůžkou použití násilí po dívkách požadoval jeden z nich peníze. Když dívky řekly, že žádné nemají, chlapec výzvu zopakoval a chytil jednu z nich za šňůrku, kterou měla zavěšenou na krku, a přitáhnul jí k sobě. Následně si obě dívky sundaly aktovky a vyndaly z nich peněženky. Jedné z dívek chlapec peněženku vytrhl z ruky a vzal si 30 korun, druhá mu ze strachu dala šest korun," popsala případ mluvčí.

Ani jedna z dívek se při incidentu nezranila.

Okamžitě po nahlášení případu začali kriminalisté po pachatelích pátrat. Zjistili, že činu se dopustili dva nezletilí chlapci. "Vzhledem k věku pachatelů věc policejní komisař odloží. Zároveň vydá podnět státnímu zástupci k zahájení řízení o uložení opatření dítěti mladšímu patnácti let před soudem pro mládež," dodala Kroutilová.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA