OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Víte, co mají společného žirafí krk, egyptská pyramida a šoupaná? Jsou to jen některé ze sportovních disciplín na Telčském desetiboji seniorů, který se konal 10. 9. 2014 v Domově pro seniory v Telči, už po dvanácté.

 

REKLAMA

telcsky desetiboj senioru 10092014

Fotogalerii z desetiboje najdete na našem Facebooku!

Letošního ročníku se zúčastnilo 11 družstev z domovů Kraje Vysočina, Jihočeského kraje a spřáteleného domova z rakouského Raabsu. S organizací sportovního dne pomáhali zaměstnanci domova, dobrovolníci a žáci z telčských ZŠ Hradecká a ZŠ Masarykova, kteří mimo jiné vyzkoušeli jazykové dovednosti.

Průměrný věk soutěžících jistě přesahoval 70 let. Všichni však dokázali, že jsou mladí duchem a mají odvahu a chuť změřit svoje síly s dalšími účastníky. Atmosféra jiskřila napětím a snahou uspět. Mnozí senioři prokázali neuvěřitelný smysl pro hru. Nálada byla výborná, počasí slunečné, sportovní disciplíny zajímavé a originální.

Smyslem tohoto sportovního setkání není jen dosahování sportovních výkonů a překonávání sama sebe. Cílem je posílení týmového ducha a mezigenerační propojení. Aktivity tohoto druhu přispívají k aktivnímu životu a nekonzumnímu a účelnému trávení volného času různých generací.
Pro tři nejlepší družstva byly připraveny medaile, dorty a diplomy. Putovní pohár pro vítěze si tentokrát odvezlo družstvo z Domova pro seniory v Jihlavě. Upomínkové předměty a pamětní listy dostali všichni účastníci.

Celá akce byla spolufinancována Krajem Vysočina – z Fondu Vysočiny  a Městem Telč.
Poděkování patří rovněž sponzorům – firmě Tropico catering s. r. o. a  firmě Bidvest s. r. o.

Všichni přítomní se rozjížděli do svých domovů s příslibem, že se za rok zase sejdeme. A kde? Přece u nás, v Telči.  

Lenka Pelejová, DiS
sociální pracovnice
DpS Telč


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

REKLAMA