OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

joe_robinsonMládí, nadšení, nevyčerpatelná energie a nepopiratelný talent – to jsou hlavní devízy brilantního mladého kytaristy Joea Robinsona. Vítěz populární soutěže Austrálie má talent, která v současné době probíhá i v České republice, je na svém prvním evropském turné a zavítá i k nám. PODÍVEJTE SE NA VIDEA S FAMŹNÍM MLADÝM KYTARISTOU JOEM ROBINSONEM!


Hned pětkrát se chystá zdejšímu publiku dokázat, že za jeho úspěchem stojí více než sympatický obličej a smysl pro humor. V rámci mezinárodního festivalu Kytara napříč žánry se se svým triem, společně s basistou Bernardem Harrisem a bubeníkem Marcusem Hillem, představí na čtyřech koncertech - 18. listopadu v Jihlavě, 20. listopadu na zámku v Pardubicích, 21. listopadu v Plzni a 22. listopadu v Luhačovicích. 19. listopadu vystoupí v pražském KC Vltavská po boku o dvě generace staršího legendárního kytaristy Tommyho Emmanuela.


„Joe Robinson svojí hrou navazuje na kytaristy Cheta Atkinse, Jerryho Reeda nebo právě Tommyho Emmanuela. I přes jeho mládí už teď strčí mnoho svých „služebně starších“ kolegů do kapsy a troufám si tvrdit, že jeho jméno budeme v budoucnosti slýchat stále častěji,“ dodává Stanislav Barek, dramaturg festivalu Kytara napříč žánry.

joe_robinson_small_
Rodák z Austrálie Joe Robinson vděčí za své kytarové vzdělání mimo jiné portálu YouTube. A rovněž za raketovou popularitu, k níž přispělo i vítězství v soutěži Austrálie má talent. Pro dráhu kytaristy se rozhodl v šesti letech, měl prý ale příliš krátké prsty a bylo mu doporučeno zkusit spíše piano. O čtyři roky později se ale konečně dostal ke kytaře a rozjel to ve velkém stylu. Za rok už mu prý jeho učitel neměl co předat a Joe se proto dál učil na vlastní pěst, podle internetu.


Plody začal sklízet od roku 2007, kdy vydal debutové album Birdseed, které ho vyneslo mimo jiné do zorného úhlu Tommyho Emmanuela. Jednou z jeho zlomových skladeb je například Classical Gas, právě od Emmanuela, se kterou v roce 2008 vyhrál druhé kolo televizní soutěže Austrálie má talent. Následoval jeho přesun do Nashvillu, kde minulý rok vydal album Time Jumpin‘, které produkoval cenou Grammy ověnčený Frank Rodgers.

Umění mladého kytaristy ocenil v poslední době věhlasný Guitar Player Magazine titulem Nejlepší nový talent letošního roku.REKLAMA