2010-11-23_OSV_004Odbor sociálních věcí jihlavského magistrátu začal působit na nové adrese Vrchlického 16. Do budovy někdejší vojenské ubytovny se všech jednačtyřicet úřednic a úředníků odboru přestěhovalo z původního působiště v Tolstého ulici, které bylo nutné do konce roku 2010 opustit. Budova je novým zázemím také pro městskou policii, která nyní má služebnu v nájmu v nedalekém Domě Zdraví. Do budoucna by zde mohlo mít zázemí osm strážníků. 

2010-11-16_056
„Jihlavský magistrát nejen přestěhoval odbor do svého, ale také tím zvýšil úroveň prostředí pro klienty, objekt vyhovuje nárokům současného moderního úřadu. Přejme návštěvníkům i personálu, ať se zde daří odvádět dobrá práce,“ popřál při zahájení primátor Jaroslav Vymazal. Na úvod se společně s tajemníkem magistrátu Lubomírem Dohnalem a zástupcem firmy PSJ Jiřím Pechem postavili k přepážce, kde podepsali první „lejstra“ přestěhovaného úřadu.

2010-11-23_OSV_017
Nové pracoviště odboru sociálních věcí má vchod z Vrchlického ulice, který umožňuje vstup imobilních osob. Budova je vyšší o nástavbu jednoho podlaží, objekt je zateplen a má nová okna. Před budovou je dvanáct parkovacích míst pro klienty úřadu. Uvnitř jsou nové čekárny s vyvolávacím systémem, pokladny, kanceláře, jednací místnost, sociální zařízení, výtah, na archiv je přebudovaná původní velká úhelná kotelna.

2010-11-23_OSV_037
Rekonstrukce objektu včetně projektu, připojení sítí, odvodu do ekologického fondu, nákladů na dozor a bezpečnost práce a dalších položek vyšla celkem na 35 milionů korun. Městu se podařilo od ministerstva pro místní rozvoj získat dotaci 8 milionů korun z programu podpory úprav bývalých vojenských objektů k obecnímu využití a další více než jeden milion korun dotace na parkoviště. Dodavatelem rekonstrukce je společnosti PSJ, a.s.