Tři tisíce lidí si letos prohlédli Vodárenskou věž v areálu společnosti ČEVAK a.s. v Českých Budějovicích. Přízni veřejnosti se Stará vodárna těšila i druhý rok od svého otevření a zůstává tak bezesporu nejatraktivnějším vodohospodářským objektem na jihu Čech.

„Největšímu zájmu se těšily speciální prohlídky, například ty připravené ke Dni věží a rozhleden nebo o Velikonocích. Zcela plno bylo i o všech adventních nedělích, kdy se ve věži již tradičně rozsvítila ozdobená jedlička a technickou památku ovládly pohádkové bytosti – Mikuláš s čertem,“ řekla vedoucí útvaru marketingu a komunikace Jitka Kramářová.

REKLAMA

Kromě krajanů si letos věž prohlédli i návštěvníci z Francie, USA, Německa, Rakouska a Ruska. Zaujaly je zejména dvě unikátní videoexpozice, jejichž prostřednictvím mohou lidé sledovat stavbu věže v přímém přenosu. „How did you make the video on the wall? (Jak jste dostali video na stěnu?),“ ptá se v návštěvnické knize malý Maxim z New Yorku. Další dětští návštěvníci v zápisech soudí, že nastala „Doba Vodová“.

kniha

kniha2

kniha3

„Ve věži jsme také přivítali mnoho zájmových skupin, ať již kluby turistů nebo třeba skupiny historiků a další zájmové kroužky. O unikátní zápis do návštěvnické knihy se postarali i příznivci geocachingu, kteří zaplnili celou stránku svými razítky,“ dodala Jitka Kramářová.

Připomněla, že letošní sezona ve Vodárenské věži přitom začala až v polovině července kvůli opravě dřevěného hrázdění a fasády. Technické památce se tak vrátil původní vzhled z konce 19. století.

V současné době je Vodárenská věž uzavřena. Veřejnost si ji bude moci znovu prohlédnout na jaře. Více informací o areálu Staré vodárny najdou na www.vodarenskavezcb.cz

Zdroj: Čevak

REKLAMA