REKLAMA

Zhruba 89 milionů korun. Takovou částku pro další vlnu letošních dotačních programů se rozhodli krajští radní uvolnit na svém posledním zasedání ve čtvrtek 24. ledna. Programy byly vyhlášeny o den později.

Zájemci o dotace se mohou začít hlásit od pondělí 25. února do pátku 8. března do 12 hodin. Potvrdil to náměstek hejtmanky Pavel Hroch s tím, že největší sumu si mezi sebou rozdělí mladí sportovci. „V rámci programu Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže ve výkonnostním sportu to konkrétně činí 33,5 milionu korun,“ upřesnil náměstek hejtmanky.

REKLAMA

Podporu získají nové obory na vysokých školách i hasiči

Hroch namátkou jmenoval i další dotační tituly, jako například podporu nových oborů na vysokých školách ve výši 4 miliony, pětimilionovou neinvestiční dotaci pro dobrovolné hasiče či podporu vzdělávání lékařů ve výši 750 tisíc korun. „Novinkou pak je pětimilionová dotace napodporu filmových pobídek,“ uzavřel náměstek hejtmanky.

Leták se všemi krajskými dotačními programy na rok 2019 je pro zájemce k dispozici na recepci Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích (hlavní budova) nebo na krajském webu

REKLAMA