Přestože výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu ještě pro dnešní den nezněly nijak optimisticky, v jižních Čechách se situace z pohledu hasičů již trochu zlepšila.

 

REKLAMA

V dopoledních hodinách napočítali frymburští a jindřichohradečtí profesionální hasiči pouhé dva zásahy spojené s odklízením následků větru. Konkrétně museli do Frymburku, kde spadl strom na chatu, a do Janderovy ulici v Jindřichově Hradci, kde zajistili a připevnili na střeše jednoho z domů uvolněný plech.

„Počasí se však v odpoledních hodinách opět mírně zhoršilo a od 14. do 17. hodiny evidujeme dalších téměř dvacet událostí. Spadané stromy nejvíce zaměstnaly hasiče na Českobudějovicku – měli pět výjezdů – a na Českokrumlovsku a Prachaticku – shodně čtyři zásahy,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Většina vyvrácených nebo zlomených stromů spadla na silnice, kde je hasiči rozřezávali a odklízeli. Dramatičtější byl zásah v Boršově nad Vltavou, kam byla v 15:59 hodin vyslána profesionální jednotka z českobudějovické stanice. V ulici Na Křižovatkách spadl vzrostlý smrk na střechu domu. I tento strom však hasiči zvládli odstranit a okolo 17. hodiny byli již zpět na své stanici.


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

REKLAMA