Jihočeské památky přilákaly k návštěvě více turistů

Jihočeské památkové objekty spravované Národním památkovým ústavem (NPÚ), územní památkovou správou v Českých Budějovicích, navštívilo až doposud v průměru o 12 procent více turistů než v loňském roce. Od ledna do července 2014 si některý z hradů, zámků a dalších památek vybralo za svůj cíl 582 880 návštěvníků.

Číst dál...

Rady od hasičů – jak zabezpečit byt nebo dům před odjezdem na dovolenou

Léto je již v plném proudu, školní prázdniny začaly a my se těšíme na zaslouženou dovolenou. Je to však také období, kdy se ze svých domovů vzdalujeme na delší čas. Před odjezdem na dovolenou bychom neměli zapomenout na základní pravidla požární bezpečnosti, abychom se opravdu mohli v klidu těšit z letní pohody a nedošlo ke zbytečným újmám na zdraví nebo škodám na majetku.

Číst dál...

Stáže ve firmách pomáhali nezaměstnaným i v Jihočeském kraji

urad praceMíra nezaměstnanosti v Jihočeském kraji dosáhla v dubnu 6,8 % a bez práce je přes 30 tisíc lidí. Nejvyšší nezaměstnanost je v okrese Český Krumlov, kde dosahuje téměř deseti procent. Zlepšit šance na trhu práce pomáhá lidem z kraje i projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí, který realizuje Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí. Tolik žádanou praxi v oboru díky němu mohli získat například absolventi, lidé na a po rodičovské dovolené nebo dlouhodobě nezaměstnaní.

Číst dál...

REKLAMA