V neděli 8. února zasáhlo Jihočeský kraj konečně typicky zimní počasí. Teploty pod bodem mrazu a silný vítr však zároveň navýšily počty zásahů jihočeských hasičů. Ti v průběhu dne odklidili ze silnic několik spadlých stromů, v obci Hrdějovice na Českobudějovicku vítr odstranili z vozovky spadlý billboard a zasahovali u pěti dopravních nehod.

K ohlášené dopravní nehodě dvou osobních automobilů u obce Přešťovice vyjela v neděli krátce po 11. hodině dopoledne jednotka profesionálních hasičů ze stanice Strakonice. Na místě zásahu bylo průzkumem zjištěno, že při dopravní nehodě osobních automobilů továrních značek Hyundai i20 a Smart byly zraněny čtyři osoby. Na místo se dostavily dva vozy ZZS a vrtulník LZS. Jednotka provedla vyproštění všech osob a předala je do péče lékaře. Tři osoby převezla záchranka a jednu transportoval vrtulník. Jednotka na místě zásahu následně provedla úklid vozovky a vrátila se na základnu.

REKLAMA

dn kbelnice HZS 08022015

Jednotka profesionálních hasičů ze stanice České Budějovice byla v tentýž den čtvrt hodiny po poledni vyslána k dopravní nehodě sedmi osobních aut a jednoho autobusu na komunikaci E55 u obce Neplachov. Hasiči na místě zjistili, že se nehoda stala ve sněhové vánici. Jednotka provedla protipožární zajištění dvou vozidel a do příjezdu policie regulovala dopravu. Následně se vrátila na základnu.

dn neplachov HZS 08022015

Další snímky z míst obou dopravních nehod najdete na našem Facebooku. Foto: HZS Jihočeského kraje


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA