Tento týden začíná kompletní oprava vodojemu Nádraží v Českém Krumlově. Technici se při ní zaměří na nádrž vodojemu o objemu 650 metrů krychlových, která zásobuje obyvatele městských částí Nádraží, Domoradice a obec Přísečná.

„Součástí prací v komoře je očištění betonu a ocelové výztuže. Celý povrch se ošetří a opatří speciální vrstvou, která do budoucna nejen umožní snazší údržbu nádrže vodojemu, ale také ochrání původní konstrukci celé stavby,“ popsal postup prací vedoucí provozní oblasti Jih Miroslav Ježík ze společnosti Čevak.

REKLAMA

Oprava bude trvat zhruba jeden měsíc a po celou dobu budou obyvatelé dotčených míst zásobováni vodou z vodojemů Domoradice a Ptačí hrádek. Práce na vodojemu by tedy neměli vůbec zaznamenat. „Pokud by se přece jen objevil pokles tlaku, případně zakalení, žádáme je, aby se obrátili na bezplatnou linku společnosti 800 120 112,“ řekl Miroslav Ježík.

Českokrumlovský vodojem není jediný, na který se v zimě vodohospodáři v regionu zaměřili. Stejná oprava skončila na přelomu roku také v jedné z komor vodojemu Větřní – dolní.

Zdroj: Čevak

REKLAMA