OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Příchod prázdnin oslavila svou první zahradní slavností v zámeckém parku v Proseči-Obořišti Základní škola Vlásenický dvůr. Současní i budoucí školáci pozvali své rodiče i širokou veřejnost na premiéru miniopery Šípková Růženka od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

REKLAMA

Foto: archiv ZŠ Vlásenický dvůr

Celkem devět školáků z prvního až pátého ročníku spolu s pěti budoucími žáky Základní školy Vlásenický dvůr připravovalo operetku Šípková Růženka od února. Společně s paní učitelkou Helenou Naňákovou ji děti zahrály v pátek 30. června odpoledne na pódiu pod širým nebem, v zámeckém parku Domova důchodců v Proseči-Obořišti.

„Děti si postupně zkoušely různé role v představení a zjišťovaly, která jim sedne nejlépe, ať už šlo o některou z hlavních rolí přes ty vedlejší až po kulisáka. Slavností jsme společně s dětmi chtěli poděkovat všem, kteří nás v průběhu našeho prvního školního roku podporovali. A že jich nebylo málo,“ říká zřizovatelka Základní školy Vlásenický dvůr Pavlína Kábová.

Pohádkové představení za doprovodu kytary zhlédli i senioři z místního domova důchodců. „Vítáme u nás podobné akce a jsem rád, že po úspěšném čtení a koncertu o Víkendu otevřených zahrad následovalo další přátelské a velmi milé setkání nejen rodičů a dětí,“ podotýká Richard Havel, ředitel Domova důchodců Proseč-Obořiště, který celou akci podpořil.

Dětské odpoledne doprovázelo piknikování na dekách, tvořivá dílnička, pétanque či lukostřelnice a pokračovalo se také posezením a opékáním buřtů u ohně.

REKLAMA