OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Loutkáři a jejich Pinocchio pobavili diváky všech generací v Pelhřimově i Proseči-Obořišti.

Své jeviště rozbalili v pátek 27. května odpoledne v Děkanské zahradě v Pelhřimově loutkáři divadla „Já to jsem“ z Hluboké nad Vltavou. Zhruba dvě stovky diváků zaplnily lavičky, deky a prostor příjemného zákoutí pod stromy, aby zhlédly pohádku Pinocchio. Vystoupení, při kterém se nenudili ani dospělí, pobavilo nejen humorem, ale i písničkami doprovázenými harmonikou, zaujaly propracované loutky i kulisy.

REKLAMA

„Víte, děti, jaký je rozdíl mezi kinem a divadlem? Ne? Až budete svačit, dávejte si pozor, v divadle vám herci můžou sníst svačinu, v kině ne,“ zahájil představení herec Vítek Marčík mladší a k jeho nohám záhy z publika přiletěl šátek plný buchet. Téměř hodinové představení, do kterého se nejen během písniček zapojovaly i děti, zakončili herci pozváním k prohlédnutí loutek zblízka. Každý si tak mohl osahat a vyzkoušet, jak se s takovou marionetou zachází.

Foto: archiv Rodinného centra Krteček

S nápadem oživit Děkanskou zahradu kulturním děním přišlo pelhřimovské Rodinné centrum Krteček. „Divadélko bylo zároveň milou společenskou událostí pro rodiny s dětmi a sešly se tady opravdu všechny generace od miminek přes školáky po rodiče i babičky. Na dobrovolném vstupném jsme vybrali 4 294 korun a díky sponzorovi akce můžeme tuto celou částku využít na provoz našeho centra pro rodiče s dětmi,“ podotkla vedoucí Krtečka Jana Jirků.

Dopoledne loutkáři navíc vystoupili v zámeckém parku Domova důchodců Proseč-Obořiště, kam se na ně přišli podívat senioři i děti ze základní a mateřské školy v Nové Cerekvi.

Foto: archiv Domova důchodců Proseč-Obořiště

I pod památným dubem si diváci užili představení Pinocchio. „Potulné loutkové divadlo ‚Já to jsem‘ z Hluboké nad Vltavou jsme pozvali již počtvrté,“ doplnil ředitel domova důchodců Richard Havel.

REKLAMA