REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Policisté upozorňují, že se na sociálních sítích – zejména prostřednictvím Facebooku – rozšířila nepravdivá informace o případu pohřešované dívky.

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v úterý před šestou hodinou večer na linku 158 oznámení o pohřešování nezletilé dívky. Když nepřišla odpoledne domů ze školy, její rodiče o ni měli obavu a poté, co vyčerpali všechny možnosti, jak ji nalézt, se obrátili na policii. Popis pohřešované předali policisté všem hlídkám a začali činit veškerá opatření směřující k jejímu nalezení. Dívku se podařilo vypátrat přibližně po hodině. Byla v pořádku a do péče si ji převzali rodiče.

REKLAMA

Na sociálních sítích se v souvislosti s tímto případem začaly objevovat informace, že dívka měla být z města odvezena proti své vůli neznámým řidičem neznámého osobního vozidla. Tato informace se podle policejní mluvčí Stanislavy Miláčkové nezakládá na pravdě. „Na základě provedeného důkladného šetření policisté zjistili, že se dívka pohybovala sama na území města Humpolec až do doby vypátrání,“ uvedla mluvčí s tím, že domů ze školy se nevrátila včas, protože dostala ve škole špatnou známku a bála se přijít domů.

„Chtěli bychom proto v této souvislosti znovu apelovat na všechny uživatele sociálních sítí, aby mezi sebou bezdůvodně nešířili paniku tím, že budou na sociálních sítích vytvářet různé nepravdivé příběhy o událostech, které se nestaly. Vymyšlené zprávy o tom, že někdo na území města ohrožuje nezletilé dívky, vždy vzbudí další reakce a vlnu emocí a lidé se o své děti bojí,“ pokračovala Stanislava Miláčková.

Jak dodala, v případě, že se ale někdo skutečně dostane do situace, kdy by mu hrozilo nějaké nebezpečí nebo by měl jakékoliv poznatky k možné trestné činnosti, případně jinému protiprávnímu jednání, může se kdykoliv obrátit na linku tísňového volání 158. Policisté každému přijatému oznámení věnují potřebnou pozornost, věc prověří s cílem chránit životy, zdraví a majetek občanů. Stejně tak intenzivně se v úterý věnovali pátraní po pohřešované dívce.

REKLAMA