petr_kolarPořádání letních festivalů je v České republice už dlouho fenoménem. Kromě velkých akcí se ale v poslední době rojí několik menších. Příkladem je hudební událost, pořádaná 18. června, v souvislosti s šesti set padesátiletým výročím města Horní Cerekev. Vystoupí nejen legendy jako Rangers, ale také v současnosti velmi populární rocková a muzikálová hvězda Petr Kolář.

Letos mají všichni obyvatelé kraje Vysočina, i příznivci této části republiky, jedinečnou možnost oslavit šesti sté padesátileté výročí založení města Horní Cerkev. Akce je pořádána ve stylu letního festivalu tak, aby nabídla zábavu všem věkovým kategoriím. V rámci slavností se představí osobnosti hudební i sportovní scény a bohatý celodenní program nabídne zábavu pro celou rodinu bez ohledu na věkovou skupinu. Připravena jsou hudební představení Petra Koláře, Rangers a místní rockové formace VIGO, soutěže a atrakce pro děti. Nebudou chybět i zábavně -naučná historická představení.

Pokud nechcete za kulturou a hudbou cestovat daleko a máte rádi českou produkci, není jednodušší návod, jak si užít jeden z prvních letních víkendů, než vyrazit do Horní Cerekve a zúčastnit se jednoho z českých mini festivalů.

Na pár otázek jsme se zeptali hlavní hvězdy večerního vystoupení, Petra Koláře…

Petře, jste znám zejména jako muzikálová hvězda. Návštěvníci Horní Cerekve mají jedinečnou příležitost vás vidět v trochu jiné úloze. Chystáte se v budoucnu vystoupit na nějakém větším festivalu, a jak vnímáte tento český fenomén?

Léto si bez festivalů a podobných akcí neumím představit. Celou moji  dosavadní kariéru hrajeme s kapelou v letní sezóně na festivalech a užíváme si super atmosféru. Vystoupil jsem na většině větších festivalů, letos nás čeká také několik míst. Připravujeme však na podzim Vánoční akustické turné, takže léto bude také ve znamení zkoušení.

Co hostům zazpíváte, Petře? Můžeme se těšit na nějaké úplně nové songy?
Zahrajeme většinu věcí, které lidi znají a něco navíc. Diváci se mohou těšit např. na skladby Ještě že Tě, lásko, mám, Jednou nebe zavolá, Jsem sám, Vyznání atd. Doufáme, že vyjde počasí a lidem se bude koncert líbit :-)
Na podzim mi vyjde nová deska, nové songy tedy představím na Vánočním akustickém turné, které proběhne od října do prosince 2011. Pojedeme s mojí kapelou 15-20 koncertů po českých divadlech a kulturních domech.
Více informací se postupně dozvíte na mých webových stránkách – www.petrkolar.cz.
Všechny srdečně zvu ! 

Kde se ještě během léta chystáte vystoupit?
Vystoupím s kapelou na několika festivalech a akcích, kromě 18.6. v Horní Cerekvi také např. 17.6. na slavnostech města Karviná, 25.6. na Postřižinských slavnostech v Dalešicích, 27.8. v amfiteátru Rychtář v Hlinsku nebo 10.9. na Pivovarských slavnostech v Nošovicích u Frýdku-Místku.

A co dovolená, kam se s rodinou v létě vydáte?
Letos dovolenou neplánuju. Během léta vystupuju s kapelou na několika festivalech, přípravuju novou desku...takže léto bude plné pracovních povinností. Pár dní nejspíš strávím na chalupě na Vysočině, na to se moc těším – vyrazím na ryby a bude to pohoda.

Jak se Vám v Cerekvi líbí? Nenadchlo Vás okolí natolik, že byste si tu pořídil nějakou chaloupku?
Cerekev je moc hezké a zajímavé město, zaujala mě její dlouhá historie. Těším se, až ji se svou kapelou znovu navštívím 18.6.2011. Chaloupku ale už mám, takže do Cerekve spíš vyrazím s dětmi na výlet...

Co byste popřál městu Horní Cerekev do dalších let?
Aby mělo fajn obyvatele a pořád nové a nové přírustky :-)))