OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Na mapě iniciativy „Piána na ulici“ se objeví nová tečka – a to konkrétně v místě, kde leží Pelhřimov. I tam má totiž nyní kdokoli možnost zahrát si na ulici na piano. To pelhřimovské pro veřejnost obstarali lidé z organizace Hodina H a lze ho najít u Masarykova náměstí před Boutiquem Piccolo.

„Piano na ulici bude v Pelhřimově do konce září a věříme, že po zimě se objeví i v roce 2018,“ upřesnila Eva Havlíčková z Hodiny H.

REKLAMA

piano pelhrimov dominicka PHM 25082017

První piano se na ulici dostalo při sousedské slavnosti v Krymské ulici v Praze. Před Café V lese ho spolu s pár křesly umístil zakladatel spolku Ondřej Kobza, aby tak dokreslil příjemnou atmosféru dne, kdy ulice patří lidem, a ne autům. V létě 2013 se Ondřej rozhodl nápad rozšířit. Po chvíli jednání s úřady se piana objevila na pěti místech v Praze a zaujala nejen kolemjdoucí, ale i média. „Téměř okamžitě se na nás začali obracet zájemci z dalších měst, kterým jsme pomohli získat a instalovat vlastní nástroje,“ vypráví původci myšlenky a doplňují, že dnes se veřejná piana nacházejí na více než padesáti místech po celé republice. Na Vysočině si na ně mohou lidé zahrát také například v Jihlavě nebo ve Žďáru nad Sázavou.

REKLAMA