soudDvacetiletý trest odnětí svobody potvrdil ve středu Vrchní soud v Praze Karlu Janouškovi, který v roce 2002 v Pacově na Pelhřimovsku pobodal svého bratrance a ještě živého ho hodil do studny na zahradě, kde muž zemřel. Rozsudek je pravomocný.

Obžaloba šestapadesátiletého invalidního důchodce Janouška vinila z toho, že se před osmi roky v opilosti pohádal se svým tehdy 36letým bratrancem a ze žárlivosti ho napadl nožem. Poté, co příbuznému zasadil 11 bodných ran, ještě živého muže odtáhl ke studni na zahradě a tam ho vhodil. Tělo poté zasypal sutí a studnu překryl betonovým víkem. Mrtvolu policisté objevili až v loňském roce.

Janoušek spáchání vraždy od počátku popíral. Motivem zločinu byla podle rozsudku žárlivost - Janoušek cítil, že v bratranci má soka. Podezíral ho ze vztahu se svou nastávající manželkou.


Zajímavostí případu bylo, že Janouška usvědčila z vraždy jeho pozdější manželka. Popsala událost do velkých detailů. Žena uvedla, že poškozený ještě ze studny volal o pomoc. Obžalovaný však jen chladně řekl "sbohem". A soud jí uvěřil. "Nemáme důvod ženě nevěřit. Když událost popsala velice logicky, proč by lhala v takových detailech, jako že poškozený ještě ze studny mluvil?" řekl soudce Jiří Lněnička. To byl korunní důkaz pro tvrzení obžaloby, že Janoušek vhodil svého příbuzného do studny ještě živého. Soud tak případ mohl vraždu označit jako trýznivou.

Proti pravomocnému rozsudku je přípustné pouze dovolání k nejvyššímu soudu.

zdroj: MEDIAFAX