Ještě týden před závodem nevěděli pořadatelé, zda budou muset trasy Kašperské 30 pro nedostatek sněhu zkracovat. V úterý se však spustilo husté sněžení a zajistilo druhému závodu letošní série v běhu na lyžích ČEZ SkiTour vysokou účast a pohádkové podmínky.

620 závodníků všech výkonnostních úrovní a věkových kategorií se pustilo do dobrodružství jménem Kašperská 30. Tratě všech závodů byly pokryté čerstvým sněhem, okolní lesy bílé jako v pohádce a při průjezdech otevřenými pláněmi se divákům naskýtala krásná podívaná na dlouhého hada běžců.

kasperska tricitka FOTO VOJTECH PODSTAVEK SKI TOUR 1

Většina startovního pole, jak už to na SkiTour bývá, byla složena z řad hobíků. Díky nejkratší distanci na 10 km se závodu mohli zúčastnit také naprostí začátečníci a rodiny s dětmi. Těch bylo nedaleko Sporthotelu Zadov, kde závod startoval, několik desítek. Celkový počet závodníků přes 600 značí výrazné navýšení oproti roku 2017, kdy si na Šumavu našlo cestu 577 závodníků.

kasperska tricitka FOTO VOJTECH PODSTAVEK SKI TOUR 2

Tím nejúspěšnějším a také nejrychlejším byl Daniel Máka, který vyhrál jak v sobotu třicítku volně, tak v neděli klasicky. Mezi dámami se vítězky vystřídaly, v sobotu uspěla Anna-Marie Hejná, v neděli pak Anna Adamová Kožíšková. V neděli se jela také již zmiňovaná desítka. V ní uspěl Ondra Mánek s Adélou Novákovou.