invalidni_vozikS rostoucím počtem dopravních nehod a vážných úrazů přibude v České republice  více než dvě stě lidí ročně na vozíku, kteří potřebují pomoc ostatních.  Dostat se na invalidní vozík se může každý z nás a během okamžiku se mu úplně změní život. Jana Hanová zůstala po banální operaci páteře na vozíku. Ke kvalitnímu životu potřebuje modernější vozík, který by tolik neničil hrudní páteř jako stávající. Třebíčské sdružení FOR JANE se proto rozhodlo jí pomoci a připravuje na 4. září benefiční koncert proti lhostejnosti.

„Před pěti lety jsem absolvovala banální operaci páteře, která však nedopadla podle očekávání a po několika dalších zákrocích a měsících strávených ve zdravotních zařízeních jsem skončila na vozíku, který je navíc nevyhovující a ničí mi hrudní páteř,“ říká Jana. Právě její životní příběh byl impulsem k založení občanského sdružení FOR JANE v Třebíči. Sdružení chce pomáhat lidem, kteří kvůli své diagnóze nedosáhnou na tabulkové hodnoty podpory od státu, například na koupi nového vozíku.

„Lidé jsou dnes schopni utratit peníze za různé věci, které ani nepotřebují. Přitom by kolikrát stačilo se rozmyslet, zda není lepší alespoň malou troškou pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Uvědomujeme si, že lidé na vozíku každý rok přibývají v desítkách a že se dostávají do opravdu těžké životní situace. Nebudeme vůči nim lhostejní a chceme pomáhat i u nás v Třebíčí,“ říká jeden ze zakladatelů občanského sdružení Tomáš Vostál.

První ročník benefičního koncertu FOR JANE aneb koncert proti lhostejnosti se v Třebíči uskuteční v sobotu 4. září a kromě místních kapel se návštěvníci mohou těšit i na pražskou punkovou kapelu Bobr chutná 2x, vicemistra světa v beat boxu Petr Cerha alias NASTY nebo na crossoverovou  kapelu FIVE O’CLOCK TEA.