Úterní střet s autem na přechodu pro chodce v Náměšti nad Oslavou nepřežila němá tvář.

Policisté z třebíčského dopravního inspektorátu žádají o spolupráci případné svědky dopravní nehody, která se stala 1. listopadu deset minut před patnáctou hodinou v Náměšti nad Oslavou v Třebíčské ulici na vyznačeném přechodu pro chodce u domu číslo popisné 127. Zatím neznámá řidička s vozidlem Peugeot Partner zelené barvy nezjištěné registrační značky projížděla po silnici ve směru od Třebíče k centru Náměště nad Oslavou. Vjela na přechod pro chodce v okamžiku, kdy po něm přecházela nezletilá chodkyně se psem. Při následném střetu bylo zvíře usmrceno. Chodkyně vyvázla bez zranění.

REKLAMA

„Řidička s vozidlem, které mělo na nehodě účast, zaparkovala na parkovišti v přilehlé ulici, kde zřejmě delší dobu čekala, co se bude dít, a poté odjela směrem k centru obce. Usmrcením psa vznikla hmotná škoda ve výši asi čtyř tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policisté se v souvislosti s vyšetřováním dopravní nehody obracejí na případné svědky, kteří by mohli poskytnout informace jak k okolnostem střetu, tak zejména k totožnosti řidičky zeleného vozidla. „Obracíme se také přímo na řidičku, která měla na nehodě účast, s výzvou, aby sama kontaktovala Policii České republiky,“ doplnila mluvčí.

S informacemi se mohou lidé obrátit na linku tísňového volání 158 nebo mohou kontaktovat přímo policisty Dopravního inspektorátu Třebíč na telefonním čísle 974 277 251, případně lze zaslat informaci na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..