Třebíčští policisté se na veřejnost obracejí s žádostí o spolupráci při prověřování případu okradení seniorky, která při nakupování v třebíčském obchodním domě přišla o svoji peněženku. Policisté pátrají po dvou mužích, kteří se v blízkosti ženy pohybovali.

Krádež se odehrála v sobotu 14. října v obchodním domě v Brněnské ulici v Třebíči. „Třiasedmdesátiletá seniorka po půl čtvrté odpoledne v obchodě nakupovala a svoji tašku měla uloženou v nákupním vozíku, který měla stále ve své blízkosti. Když následně chtěla zaplatit za zboží, zjistila, že jí v tašce chybí peněženka. Kromě finanční hotovosti v ní měla uložené ještě doklady a písemnosti,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že ženě vznikla škoda téměř dva a půl tisíce korun.

REKLAMA

Krádež byla oznámena policii a policisté ihned začali případ prověřovat. Zajistili také záznamy z kamer. Jejich zhlédnutím zjistili, že v době, kdy seniorka vybírala zboží u jednoho z regálů, k ní přistoupil muž a postavil se za její záda. Na místo přišel ještě další muž, zastavil se vedle ženy a odpoutal její pozornost tím, že ji oslovil a ukazoval jí lahev alkoholu. V době, kdy seniorka nevěnovala nákupnímu vozíku svoji plnou pozornost, jí byla peněženka z tašky odcizena. Ihned poté oba muži z místa spěšně odešli.

okradeni seniorky patrani trebic PCR 1

okradeni seniorky patrani trebic PCR 2

Foto zdroj: Policie ČR

Jeden z mužů měl na sobě šedou mikinu s bílým zipem, tmavé kalhoty a šedé sportovní boty. Druhý muž byl oblečen v modré vestě na zip, béžovém svetru a světlých kalhotách, obuté měl černé sportovní boty. Oba jsou štíhlé postavy a měli krátké tmavé vlasy.

Policisté po obou mužích pátrají a s žádostí o spolupráci se obracejí také na veřejnost. „Žádáme občany, kteří muže na fotografiích poznají nebo mají informace o tom, kde se v současné době pohybují, aby se přihlásili na tísňové lince 158‚“ uzavřela mluvčí.