Policisté z třebíčského dopravního inspektorátu vyjížděli v pondělí ráno deset minut před půl devátou vyšetřovat okolnosti vážné dopravní nehody, která se stala na silnici I/38 v Želetavě před čerpací stanicí.

Osmadvacetiletý řidič – státní příslušník Rumunska – jel s nákladním vozidlem Iveco od centra Želetavy směrem na Jihlavu. Nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem a vlastnostem vozidla a nejel takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled. Vlivem rychlosti nedokázal zastavit za citroenem, jehož řidička odbočovala vlevo na místo ležící mimo pozemní komunikaci – do prostor benzinové čerpací stanice. Přední část nákladního vozidla se srazila se zadní částí osobního automobilu. Citroen byl po nárazu odhozen vpřed, kde se několikrát otočil okolo své osy a přední částí narazil do pravého předního rohu protijedoucího vozidla Kia. Toto vozidlo jelo ve směru od Jihlavy do centra Želetavy.

Při dopravní nehodě byla těžce zraněna třiačtyřicetiletá řidička citroenu, která v autě zůstala zaklíněna. Žena musela být převezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice v Brně. Nikdo další zraněn nebyl. Alkohol policisté u řidiče nákladního vozidla Iveco a řidičky vozidla Kia vyloučili na místě provedením dechové zkoušky.

Při dopravní nehodě vznikla na zúčastněných vozidlech hmotná škoda v celkové výši asi 135 tisíc korun. Policisté řidiče nákladního auta se souhlasem státního zástupce zadrželi a zahájili úkony trestního řízení.