Ve dnech 19.–23. září se v Třebíči koná olympiáda základních škol a víceletých gymnázií. Soutěžit se bude ve čtyřech věkových kategoriích. První stupeň čekají soutěže v atletice, plavání, přehazované, kopané, tenisu a vybíjené, žáci a žákyně druhého stupně a nižších ročníků víceletých gymnázií se střetnou rovněž v atletice, plavání, tenisu a kopané, navíc pak v beachvolejbalu, florbalu a softbalu.

Soutěže připravují jednotlivé třebíčské školy, na jejichž sportovištích se také uskuteční, ovšem s výjimkou tenisu, softbalu a atletiky. V těch mladí sportovci změří síly na kurtech za nemocnicí, v areálu Na Hvězdě a na atletickém stadionu, kde bude olympiáda také zahájena a zakončena.

REKLAMA

Poslední disciplínou bude netradiční smíšená štafeta na 10 x 400 metrů, při níž po posledním běžci převezme štafetový kolík ještě učitel tělocviku a zdolá posledních 200 metrů, aby tak tým společnými silami uběhl desetinu maratonu.

Stejně jako před čtyřmi lety se bude zápolit i o pohár pro nejúspěšnější třebíčskou školu. Získá ho ta, která posbírá nejvíce zlatých medailí.