Demolice paneláku, kde bývala chirurgie, ortopedie a urologie a který býval v posledních letech označován za „dům hrůzy“, už začala a zbývají mu skutečně jen poslední dny. Otevřením budovy C – pavilonu chirurgických oborů  a jeho uvedením do provozu tak investice Kraje Vysočina do budov v areálu Nemocnice Třebíč nekončí. Aktuálně je rekonstruován interiér budovy G a do konce roku dojde i na drobné stavební úpravy v budově operačních sálů O. Vizuálně nejvýraznější proměna se ale odehraje v nadcházejících měsících. Průběžně se uskuteční demolice tří starých budov – CH, R a bývalé transfuzní stanice.

REKLAMA

Foto: archiv Nemocnice Třebíč

Od začátku února byla budova CH předána stavbě a začala příprava na demolici. „Nejdříve bylo nutné budovu zcela odstrojit, vytrhat rozvody, podlahové krytiny, odstranit topná tělesa i podhledy a vše roztřídit dle platných zákonů. Po demolici na uvolněném místě vyroste jednopatrová přístavba k budově C, kde bude umístěna magnetická rezonance,“ popisuje ředitelka třebíčské nemocnice Eva Tomášová. V prvním dubnovém týdnu byl objekt zcela odstrojen a započala jeho definitivní demolice včetně následného odvozu suti. S tím se pojí i vyšší prašnost a hluk, za které se vedení nemocnice omlouvá.

Budova CH byla slavnostně otevřena v roce 1985 zároveň s operačními sály. Od začátku přitom s více než 150 lůžky poskytovala zázemí chirurgii a ortopedii a leželi tam i pacienti intenzivní péče a oddělení ORL.