OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Od pondělí 8. srpna bude až do 15. prosince uzavřena silnice na Komenského náměstí v Třebíči, a to od křižovatky u úřadu práce až po Jihlavskou bránu a stávající uzavírku u Podklášterského mostu.

„V rámci stavebních úprav vozovky, na které přibude souvislý ostrůvek pro chodce, vyměníme všechny semafory, a to i v souvislosti s výstavbou nového mostu, kde přibude jeden jízdní pruh. Rozšíříme zastávky městské autobusové dopravy, budeme rekonstruovat chodníky v celém prostoru Komenského náměstí, i před obchodním domem Máj, a doplníme zde bezbariérové prvky,“ popsal rozsáhlou rekonstrukci místostarosta Vladimír Malý.

REKLAMA

Parkoviště na Komenského náměstí bude po celou dobu přístupné. Vjíždět se na něj bude provizorním sjezdem ze silnice I/23 zřízeným v horní části parkoviště, ale pouze ve směru od Masarykova náměstí. Výjezd zůstane stávající, s průjezdem stavbou směrem k silnici I/23, kde bude možné odbočit pouze vpravo, směrem na Jihlavu.

„Po dobu stavby bude autobusům MAD umožněn průjezd přes křižovatku ulic Vítězslava Nezvala a Jihlavská brána, zastávky MAD budou přemístěny na ulici Vítězslava Nezvala. Práce na chodnících budou prováděny postupně na levé a pravé straně, jedna strana bude vždy uzavřena, ale vstup do objektů bude zajištěn,“ uvedl místostarosta.

Silnice v Jihlavské bráně bude na výjezdu směrově upravena k ulici Vítězslava Nezvala a přibude tam také chodecký ostrůvek. Současně se v Jihlavské bráně uskuteční rekonstrukce plynovodu a domovních přípojek, a to od křižovatky po dům číslo popisné 106. Výkopové práce na plynovodu potrvají od 15. srpna do 31. října a přinesou omezení na chodnících i silnici. „Z náměstí budou moci Jihlavskou branou projet pouze autobusy městské autobusové dopravy a v naléhavých případech vozidla integrovaného záchranného systému,“ doplnil Malý.

Při provádění finálních úprav bude nutná úplná uzavírka jak parkoviště, tak vozovky. „Termín bude s dostatečným předstihem oznámen,“ podotkla mluvčí třebíčského městského úřadu Irini Martakidisová.

REKLAMA