OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

prechod_cervenobilyŠkoláci v Třebíči se budou po ulicích pohybovat bezpečněji. Několik přechodů pro chodce ve městě dostane dvoubarevné provedení. Bílé pruhy na vozovce se prostřídají vložením červených.

Jako první dá odbor dopravy městského úřadu označit červenobíle přechody na Karlově náměstí a v ulicích Bartuškova, Kpt. Jaroše a Modřínová. Na náměstí se jedná o centrální přechod na spodní straně. Ve všech třech ulicích jsou to pak zebry v blízkosti základních škol.

Pokud se zkušenosti s tímto novým typem přechodů ukážou jako dobré, využije je radnice především v okolí škol. Z hlediska bezpečnosti jsou červenobílé přechody vyhovující, nicméně lacinější řešení. Do budoucna by město chtělo některé přechody plně rekonstruovat, tzn. postavit bezpečnostní ostrůvek, osadit intenzívní osvětlení a upravit šířku vozovky.

Dopravní inspektorát Policie ČR v Třebíči s použitím tohoto typu vodorovného dopravního značení souhlasí. Zvýraznit přechod pro chodce červenými pruhy je možné ke zvýšení bezpečnosti chodců na zvláště nebezpečných místech.

REKLAMA