OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

MT_Tiburcho_ulice_v_Tebi_-_fotoSbírku starých tabulí s názvy třebíčských ulic si mohou prohlédnout obyvatelé i návštěvníci města. Dvacet pět kusů modrobílých tabulek je od nedávna k vidění v rámci výstavy „Borovina – …živá dodnes“.

Sbírka obsahuje živé, ale i dávno zapomenuté názvy ulic v Třebíči. Asi ani pamětníci už dnes nebudou vědět, kde byla Tiburcího ulici ve čtvrti Stařečka nebo ulice Nábřeží – dolní ve čtvrti Horka. Jméno Smrtelné ulice se naopak udržuje živé i teď, přestože na jejím místě stojí divadlo Pasáž. Kateřiny z Valdštejna a Přerovského jsou příklady původních názvů, které se používají dnes.

Kolekci 25 historických cedulí zachoval třebíčský skaut a sběratel Jaroslav Vejtasa. Nedávno ji od něj zakoupil jednatel firmy TTS Richard Horký a zpřístupnil veřejnosti. Soubor tří výstav s názvem „Borovina ...živá dodnes“ je možno v areálu bývalé továrny Bopo navštívit do 30. června. Otevřeno je pondělí a středa od 9 do 14 hodin; úterý, čtvrtek a pátek od 9 do 18 hodin a v sobotu a neděli od 9 do 17 hodin.

REKLAMA