OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Mexické uskupení umělců Foco alAire producciones nacvičuje v těchto dnech společně se seniory ze Žďáru nad Sázavou a Jihlavy úvodní vystoupení na zahajovací večer Festivalu KoresponDance. Jde o mezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu, který se uskuteční ve Žďáře nad Sázavou 13. až 15. července. Na festival míří umělci z Latinské Ameriky, Afriky a řady evropských zemí. Program je každoročně situován do prostor zámeckého areálu.
 
 
 
foto zdroj: Kraj Vysočina
 
Foco alAire producciones je uskupení multižánrových umělců, které společně vede socioložka a spisovatelka Marcela Sanchez Mota, umělecký ředitel Octavio Zeivy a produkční projektu Lenka Flory. Společně se souborem nacvičuje už zhruba čtrnáct dnů dvacet seniorských amatérských tanečníků z Jihlavy a dvacet ze Žďáru nad Sázavou. „Během několika lekcí je úkolem lektorů naladit posluchače a tanečníky na vlnu hravosti a vášně. Měli by si uvědomit, proč jsou na jevišti. Vytváříme u nich důvěru v tanec. 
 
V nastudování neexistuje hranice věku, je nepodstatný a nehraje roli. Základem všeho je koncentrace," řekla produkční projektu Lenka Flory. Ta během lektorských hodin nahrazuje tanečníkům i tlumočníka, protože hodiny tance probíhají v angličtině. Nikdo z domácích to nepovažuje za překážku. V rámci hodin pro seniory nečekejte žádné náročné taneční figury, pracuje se především s přirozeným pohybem, soustředěností a pocity. Jediné, co se očekává je maximální soustředění, které po prvních hodinách s mexickým mistrem vystřídalo přirozenou trému. 
REKLAMA