OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kraj Vysočina realizuje i připravuje další nabídky prodeje budov dříve užívaných gymnáziem a střední odbornou školou v Moravských Budějovicích a budovy školy v Havlíčkově ulici v Jihlavě.

Nemovitost na adrese Havlíčkova ulice 2335/109 v Jihlavě sloužila do roku 2015 pro účely výuky krajské střední školy. Jedná se o samostatně stojící objekt s jedním podzemním podlažím a třemi nadzemními podlažími a podkrovím s valbovou střechou o celkové výměře podlahové plochy cca 1650 m2. V roce 1988 a následně zde byla provedena komplexní výměna konstrukcí dlouhodobé životnosti zahrnující přístavbu a nástavbu objektu včetně instalací. Výměna oken provedena v roce 2011. Budova je situována v blízkosti vlakového nádraží, přístupná z hlavní ulice. Prodej této nemovitosti bude řešen výběrovým řízením „na určení pořadí“, minimální nabídková cena je stanovena ve výši 9.750 tisíc korun. Prohlídka nemovitosti je možná 24. září 2018 nebo po předchozí domluvě. Vlastní výběrové řízení se uskuteční dne 10. října 2018 ve 14 hodin. Podrobnosti prodeje budou zveřejněny na stránkách Kraje Vysočina a na úřední desce.

REKLAMA

skolni arealy k prodeji KR VYS 1

skolni arealy k prodeji KR VYS 2

Prohlídka volného objektu v Moravských Budějovicích. Foto: archiv Kraje Vysočina

Do konce září 2018 bude zveřejněn záměr Kraje Vysočina prodat areál dvou vzájemně propojených domů sloužících původně k výukovým a kancelářským účelům, užívaných gymnáziem a střední odbornou školou v Moravských Budějovicích. Výhodou této nemovitosti na adrese Pražská ulice 104 je poloha blízko centra i dostupnost z přilehlé silnice. „Pro zachovalý areál se za poslední dva roky nepodařilo najít zájemce. Do dvou nabídkových řízení se nikdo nepřihlásil, proto uvažujeme o dalším upravení ceny. Zájemci si areál mohou prohlédnout už nyní, v průběhu září pak budou známy nové podmínky prodeje,“ upozorňuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro ekonomiku a majetek Martin Kukla.

Historie budovy v Moravských Budějovicích sahá do roku 1910, kdy byla postavena k bydlení. O osm let později byla přistavěna dvorní část a následně obě budovy propojeny. Za dobu své existence prošel areál řadou rekonstrukcí. Naposledy bylo po roce 2000 rekonstruováno topení včetně nových kvalitních plynových kotlů, opravené jsou též rozvody vody, odpadů a veškeré sociální zázemí.

REKLAMA