OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Sociální demokraté z Vysočiny se sešli na výročí vzniku Československé republiky 28.10. ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku, aby zhodnotili výsledky voleb a zvolili si nové vedení. Delegáti konference do svého čela opět zvolili staronového předsedu Mgr. et Bc. Petra Krčála.

Vysočinští sociiální demokraté zároveň otevřeně a emotivně diskutovali o výsledcích voleb. Přestože ČSSD na Vysočině získala nejlepší výsledky ze všech krajů v zemi, shodla se drtivá většina přitomných. že je třeba stranu radikálně změnit. Odhlasovali proto usnesení, v němž požadují okamžitý odchod strany do opozice a svolání mimořádného sjezdu v nejbližším možném termínu. V dalším usnesení vyzvali stávající vedení strany k rezignaci.

REKLAMA

Další usnesení krajské konference ČSSD na Vysočině už směřovala do budoucnosti. Konference tak vyzvala vedení krajské organizace k rychlému zahájení příprav na komunální volby. 

"Strana se nachází v hluboké krizi, ale tady na Vysočině má pevné a zdravé jádro. A věřím, že se dobře připravíme na komunální volby, které nás čekají příští rok. To je teď pro mne nejdůležitější úkol", komentoval své zvolení a diskuzi na konferenci Krčál.

REKLAMA