OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kriminalisté z odboru obecné kriminality krajského policejního ředitelství za asistence policistů ze Speciální jednotky Dukovany minulý týden ve středu ve večerních hodinách zadrželi dva nebezpečné muže, kteří naplánovali a chystali se provést loupežné přepadení podnikatele. O něm se domnívali, že má v trezoru ve své firmě uloženou větší sumu finančních prostředků. Spekulovali o částce ve výši jeden milion korun.

Oba muži po zadržení putovali do cely Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Ve čtvrtek 15. června kriminalisté zahájili jejich trestní stíhání pro dva závažné trestné činy. Neměli totiž na svědomí jen pokus o loupežné přepadení na Chrudimsku, ale také další trestnou činnost na Vysočině spočívající ve vydírání muže, po kterém pod různými výhrůžkami požadovali zaplacení částky několika milionů korun. Pachatelé byli obviněni z pokusu o trestný čin vydírání a pokusu o trestný čin loupeže. Po provedení příslušných procesních úkonů podal vyšetřovatel jihlavské pobočce Krajského státního zastupitelství v Brně podnět k návrhu na vzetí obou obviněných do vazby. Návrh státního zástupce okresní soud ve Žďáru nad Sázavou v pátek akceptoval a muži putovali do vazební věznice v Brně. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody v trvání pěti až dvanácti let.

REKLAMA

„Oba pachatelé ve věku osmnáct a šestatřicet let, kteří trvale žijí v Kraji Vysočina, se na území Žďárska na přelomu loňského a letošního roku dopustili velmi závažné trestné činnosti. Při jejím páchání měli přesně rozdělené role. Jeden z nich se pod smyšleným jménem vydával za vymahače pohledávek a pod různými pohrůžkami vydírali muže, po kterém požadovali uhrazení částky ve výši pěti milionů korun za údajně neuskutečněný obchodní kontrakt,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že poškozeného muže opakovaně telefonicky kontaktovali, zasílali mu výhrůžné textové zprávy a své výhrůžky neustále stupňovali. „Začátkem letošního roku vyděrači požadovanou sumu zvýšili z pěti na deset milionů korun. Vydíraného muže dokonce vylákali na schůzku, kde své výhrůžky opakovali a muže také fyzicky napadli,“ doplnila mluvčí.

Kriminalisté v rámci vyšetřování zjistili, že se pachatelé snaží opatřit si finanční prostředky jinou trestnou činností. Vytipovali si podnikatele na Chrudimsku a naplánovali jeho přepadení. Domnívali se, že by mohli loupeží získat částku jeden milion korun, kterou si chtěli rozdělit. Jeden z pachatelů přepadení naplánoval a druhý jej měl provést s pistolí a pepřovým sprejem. Loupežnému přepadení ale kriminalisté zabránili a za pomoci policistů ze Speciální jednotky Dukovany, kteří provedli zákrok, ozbrojeného muže zadrželi bezprostředně před činem. Krátce poté byl zadržen i druhý z pachatelů.

„K případu v současné době, vzhledem k jeho závažnosti, nebudeme až do ukončení vyšetřování poskytovat žádné bližší informace,“ uzavřela Dana Čírtková.

REKLAMA