vrtulnik_ikoDopravní nehoda osobního automobilu zablokovala v neděli dopoledne dopravu na 165. kilometru dálnice D1 směrem na Brno. Řidička a její dvě děti se zranily, chlapce převezl do nemocnice vrtulník, informovala agenturu Mediafax krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Dopravní nehoda se stala krátce před 10. hodinou. "Z nezjištěných důvodů řidička narazila do svodidel a vozidlo skončilo na střeše. Uvnitř byla žena s dcerou a synem," uvedla Čírtková.

Podle ní se všichni tři zranili, ale byli při vědomí. "Na místě zasahoval vrtulník, který chlapce přepravil do brněnské nemocnice. Matku s dcerou veze do nemocnice sanitka," sdělila.

Zasahující vrtulník zablokoval dopravu, ale po půl jedenácté byla dálnice znovu průjezdná. "Havarované vozidlo je v odstavném pruhu, a proto by řidiči měli dávat pozor," dodala mluvčí.

"Chlapce jsme přijali, ale jeho zranění nejsou vážná. Je ve stabilizovaném stavu," řekla Mediafaxu mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová.

O něco hůře dopadla chlapcova matka. "Žena měla středně těžké zranění. Děvče nemělo žádné viditelné zranění, ale pro jistotu ji lékaři vyšetřili," sdělil Mediafaxu Miroslav Havlík ze Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina.

Okolnosti nehody vyšetřuje policie.

zdroj: MEDIAFAX