OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Pátek řidičům na některých místech Kraje Vysočina připravil do cesty překážky.

Od dnešního rána do 14 hodin přijali policisté integrovaného operačního střediska oznámení o 38 dopravních nehodách, které se na Vysočině staly na silnicích všech tříd včetně dálnice D1. Šest lidí se při těchto nehodách lehce zranilo. Noční sněžení a venkovní teploty „pod nulou“ způsobily především ráno řidičům problémy se sjízdností. Na silnicích ležela vrstva ujetého sněhu a některé silnice tak byly sjízdné pouze se zvýšenou opatrností.

REKLAMA

„Ve stoupáních měly potíže především kamiony. Problémy nám na linku 158 hlásili řidiči ze silnice I/38 Jihlava – Havlíčkův Brod, zejména z okolí obce Štoky, kde uvízly kamiony, dále ze silnice u obce Želetava, z okolí Náměště nad Oslavou, Humpolce nebo Bystřice nad Pernštejnem,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že komplikace se vyskytly také na dalších místech kraje.

nehoda pravikov snih autobus kamion PCR

Foto: Policie ČR

Brzy ráno, v 5.44, policisté přijali oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici I/34 v Pravíkově. Střetl se tam kamion s autobusem. „Třicetiletý řidič jízdní soupravy, tvořené nákladním automobilem s návěsem, jel Pravíkovem ve směru od Vodné na Pelhřimov. Ve stoupání na sněhem pokryté vozovce nezvládl řízení a přejel do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucím autobusem Mercedes Benz Intouro. Autobus byl nárazem odražen mimo vozovku, kde poškodil dřevěné oplocení. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče autobusu, který byl vozidlem zdravotnické záchranné služby převezen na vyšetření do Nemocnice Pelhřimov. Dále došlo k lehkému zranění řidiče nákladního automobilu a ke zranění jeho spolujezdkyně. Oba byli vozidlem zdravotnické záchranné služby převezeni do Nemocnice Jindřichův Hradec,“ uvedla mluvčí. Nikdo další podle jejích slov zraněn nebyl.

Dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla u obou řidičů negativní. Místo bylo po nehodě zcela neprůjezdné a policisté odkláněli provoz na objízdné komunikace. Objízdná trasa pro osobní vozidla vedla přes obce Božejov, Drahoňov, Babín a Johanku. Pro nákladní vozidla vedla objízdná trasa z Kamenice přes Horní Cerekev do Pelhřimova. Před půl jednou se podařilo odstranit havarovaná vozidla a v místě plně obnovit provoz.

REKLAMA