OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově vyjížděli ve čtvrtek 21. prosince před devatenáctou hodinou vyšetřovat okolnosti dvou vážných dopravních nehod, které se postupně staly na stejném místě – na kilometru 149,2 dálnice D1 ve směru jízdy na Brno v místě, kde probíhá rekonstrukce dálnice, a provoz je proto omezený. V obou případech řidiči vjeli na dálnici do místa stavby, kam je vjezd zakázaný, což značí svislá zákazová dopravní značka. Jedna z dopravních nehod měla fatální následky – při převozu do nemocnice zemřel spolujezdec z osobního vozidla.

První dopravní nehoda se stala v 18.40. Sedmadvacetiletý řidič osobního vozidla Audi A5 s maďarskou registrační značkou projížděl po dálnici ve směru na Brno. V důsledku vznikající kolony sjel z dálnice na 141. kilometru na exitu Velké Meziříčí – západ na souběžnou komunikaci II/602, po které pokračoval ve směru na Velké Meziříčí. Městem projel a na 147. kilometru dálnice D1 zřejmě přehlédl zákazové značky na exit 147 Velké Meziříčí – východ a najel do uzavřeného úseku dálnice. Pokračoval v jízdě do 149,2 kilometru, kde se provádí oprava mostu dálničního pásu. Najel do stavby, kde havaroval nárazem do svodidel a zábradlí mostu, přičemž se těžce zranil sedmačtyřicetiletý spolujezdec, který seděl na předním sedadle. Muž – jednalo se o státního příslušníka Maďarska – svým těžkým zraněním při převozu do nemocnice podlehl. Dechová zkouška u řidiče nevykázala přítomnost alkoholu. Na místo byl vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Žďár na Sázavu. Kriminalisté na místě provedli ohledání místa činu a převzali si případ tragické dopravní nehody k dalšímu vyšetřování.

REKLAMA

nehody uzavreny usek dalnice umrti PCR 1

Ve stejnou dobu projížděl po dálnici D1 ve směru jízdy na Brno jednatřicetiletý řidič Škody Octavie. Na uzavřeném dálničním nájezdu v kilometru 146 nerespektoval dopravní značení zakazující vjezd, najel s vozidlem na těleso dálnice a pokračoval ve směru jízdy na Brno v prostoru stavby až do kilometru 149,2. Tam nepřizpůsobil rychlost vozidla, nestihl včas dobrzdit před ukončením betonového povrchu tělesa dálnice a narazil do betonové mostní konstrukce, od které bylo vozidlo odraženo na středová zdvojená ocelová svodidla. Ve vozidle cestovali kromě řidiče ještě dva spolujezdci. Všichni tři muži byli převezeni na vyšetření do zdravotnického zařízení. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla u řidiče negativní. Do vozidla Audi A5, které havarovalo v místě bezprostředně před ním, vozidlo Škoda Octavia nenarazilo. Policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově řeší tuto dopravní nehodu samostatně. Její další okolnosti jsou předmětem vyšetřování.

nehody uzavreny usek dalnice umrti PCR 2

nehody uzavreny usek dalnice umrti PCR 3

Foto: Policie ČR

Dálnice musela být v místě dopravní nehody zcela uzavřena. V místě probíhaly záchranné a vyprošťovací práce. Přizván byl také soudní znalec z oboru dopravy. Hodinu po půlnoci se podařilo odstranit havarovaná vozidla a v místě zprůjezdnit jízdní pruh. Před půl druhou bylo místo plně průjezdné.

REKLAMA