OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

SJÍZDNOST SILNIC: Na Vysočině jsou teploty pod nulou, na dálnici dvě nehody

zima_silnice_autoVysočinu v noci na úterý zasáhl silný mráz. Doprava tu ale po ránu proudí bez větších komplikací. Na dálnici D1 došlo ke dvěma drobným nehodám. Noční teploty klesly na Vysočině až k pěti stupňům pod nulou. „Ranní minimum ve dvou metrech bylo -4,6 a v pěti centimetrech nad zemí dokonce -5,1 stupně,“ říká amatérský meteorolog z Jihlavy Petr Janoušek.

Číst dál...

V úterý oslavíme Den pro bezpečnější internet 2011

den_bezpecneho_inetrnetuKaždoročně od roku 2005 se i v ČR počátkem února slaví Den pro bezpečnější internet. Cílem je, aby si zejména mladá generace uvědomovala nutnost bezpečného a zodpovědného užívání on-line technologií. V rámci tohoto dne je organizována na republikové, krajských a místních úrovních řada akcí na podporu bezpečnější práce s internetem. V letošním roce připadá Den bezpečnějšího internetu na úterý 8. února.

Číst dál...

Ve sněhu na Vysočině jsou aktuálně desítky milionů m3 vody

zimaPodle nejnovějších informací Českého hydrometeorologického ústavu leží v Česku 1,56 miliardy m3 vody ve sněhu. Dle odborníků se zásoby vody ve sněhu na Vysočině pohybují okolo 86 milionů m3. Vzhledem k rozloze našeho regionu 7 000 kilometrů čtverečních vychází po převedení na každý čtvereční metr na území kraje přibližně 20 litrů vody, které jsou ve sněhové pokrývce ukryty, což představuje vodní sloupec 20 mm na 1 m2.

Číst dál...

Cizinecká policie hlídá nejen pohyb cizinců v Česku

cizinecka_policieV rámci Krajského ředitelství policie kraje Vysočina od ledna letošního roku funguje nově vzniklý Odbor cizinecké policie. Vedoucím odboru, do kterého se přetransformovalo celkem 61 policistů z bývalého Inspektorátu cizinecké policie, se stal dnem 1. února 2011 plk. Mgr. Leoš Švarc, který byl od ledna pověřen vedením nově vniklého odboru.

Číst dál...

REKLAMA