OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Krajští silničáři pokračují v ošetřování alejí u silnic

alejÚdržba stromořadí lemující silnice v Kraji Vysočina pokračuje. Projekt Revitalizace alejí na Vysočině navazuje na loňské práce, kdy bylo ošetřeno přes tři sta stromů za 2,75 miliónů korun. „Během letošních prázdnin Krajská správa a údržba silnic Vysočiny doošetřila dalších 230 vzrostlých dřevin lemující desítky kilometrů silnic druhých a třetích tříd,“ uvedl Aleš Fučík, náměstek Krajské správy a údržby silnic Vysočiny. Obnova alejí se tentokrát týkala úseků z Batelova do Třeště a přilehlých komunikací u obcí Mirošov a Vysoké u Jihlavy.

Číst dál...

Na Vysočině začala národní inventarizace lesů

1_Men_na_inventarizan_ploeOd letošního roku až do roku 2015 budou lesníci zjišťovat po celé České republice stav a vývoj našich lesů. Toto šetření se nazývá Národní inventarizace lesů a je to nezávislé šetření o skutečném stavu a vývoji lesů v České republice. A v těchto dnech probíhá Národní inventarizace lesů i v lesích Kraje Vysočina.

Číst dál...

Na památky Vysočiny za kulturou i zábavou

zamek_jaromerice_nad_rokytnouSrpnová nabídka kulturních a zábavných akcí na památkách Vysočiny je stejně bohatá, jako byla v první polovině prázdnin. Zámek Telč nabízí svým návštěvníkům výstavy, šermířská vystoupení, koncert, královskou péči pro dámy i oblíbené noční prohlídky zámku.

Číst dál...

Za kulturou na Vysočině výhodněji, se Společnou vstupenkou

divadloKraj Vysočina připravil pro návštěvníky muzeí a galerií ve svém regionu možnost zvýhodněných vstupů. Společná vstupenka opravňuje držitele využít 12 vstupů do 10 kulturních zařízení a zhlédnou dlouhodobé i krátkodobé expozice. „Jelikož není vstupenka evidována na jméno, je přenosná. Majitel ji tedy může zapůjčit například i přátelům,“ okomentoval Tomáš Škaryd, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu.
 

Číst dál...

V srpnu se uskuteční projekt „Řídím – piju nealko pivo“

alkohol_za_volantemPočet řidičů, které policisté odhalí při řízení vozidla pod vlivem alkoholu, stále přibývá. Proto se rozhodli představitelé Policie České republiky a Českého svazu pivovarů a sladoven společně spolupracovat a na vzniklou situaci reagovat. Svoji spolupráci stvrdili podpisem memoranda, jehož cílem je zlepšení situace v oblasti bezpečnosti silničního provozu na území České republiky, především v problematice alkoholu u účastníků silničního provozu.

Číst dál...

LIBOR JOUKL: Jízdní řád vlaků zůstává zatím stejný. Hustotu spojů ohrožují státní škrty

vlak_01Kraj Vysočina v úterý představil jízdní řád železniční osobní dopravy pro rok 2012. V základní dopravní obslužnosti se na Vysočině až na drobné časové úpravy nic nemění. „České dráhy odjezdí podle platné desetileté smlouvy v novém roce stejný počet vlakokilometrů jako v roce 2011, to znamená čtyři milióny vlakokilometrů,“ okomentoval budoucí situaci z pohledu Kraje Vysočina Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast dopravy.

Číst dál...

VIDEO: Při nehodách v červenci zemřeli tři lidé

Vlanec_12._7._2011V červenci vyjeli policisté na Jihlavsku k 47 dopravním nehodám. V loňském roce jich bylo ve stejném měsíci 45 a o rok dříve šetřili policisté v červenci 22 dopravních nehod. Měsíc červenec byl velmi nepříznivý z hlediska následků na lidských životech. V první polovině měsíce zemřeli při dvou dopravních nehodách tři lidé. V loňském roce i v roce 2009 zemřel v červenci při nehodách jeden člověk.

Číst dál...

REKLAMA