OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

ROZHOVOR s plk. Ing. Ivanem Koleňákem na téma Vzdělávání starostů obcí

kolednak ivan_plk.ingPlk. Ing. Ivana Koleňáka, ředitele odboru ochrany obyvatelstva a krizového řízení Ministerstva vnitra - generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky (MV-GŘ HZS ČR) jsme ptali na co bylo vzdělávání starostů obcí zaměřeno a co je jeho cílem i jakým způsobem a kde bylo vzdělávání zajišťováno.

Číst dál...

VIDEO: Nejstarší účastník Cyklisty Vysočiny jezdí sám a vůbec mu to nevadí!

cyklista vysociny 2011 ikonaLetošní ročník soutěže Cyklista Vysočiny už zná svoje vítěze. Finále letošního ročníku se jelo v sobotu v Jihlavě. Nechyběl při něm i jeden z nejstarších účastníků letošní soutěže František Blažek. Ten během letošního cyklistického klání najezdil dva tisíce kilometrů a ve své kategorii se umístil na druhém místě. PŘINÁŠÍME VÁM ROZHOVOR S NEJSTARŠÍM ÚČASTNÍKEM ZÁVODU A TAKÉ FOTOGRAFIE A VIDEO Z FINÁLE SOUTĚŽE.

Číst dál...

Starostové se bouří: města vykonávají práci za stát a úředníky platí ze svého

urednik 002V letošním roce stát snížil příspěvek městům a obcím, které vykonávají státní správu o deset procent. V návrhu rozpočtu na rok 2012 se tyto peníze pro obce navyšovat nebudou. Města tak platí zvýšené náklady ze svého. Starostové se bouří a hledají možnosti, kde ušetřit. Žďár nad Sázavou bude dokonce podávat ústavní stížnost a chce se tak postavit za desítky měst, které tratí na tom, že vykonávají za stát služby, které si objednal a peníze nedodal.

Číst dál...

Během prázdnin utonuli v Kraji Vysočina čtyři lidé

koupani rybnik_001Policisté během letních prázdnin prověřovali čtyři případy utonutí v Kraji Vysočina. Jednalo se o dva muže a dvě ženy. Nejmladší osobě bylo osm let a nejstarší devětašedesát let. Dva lidé utonuli na Žďársku a jedna osoba na Pelhřimovsku a Havlíčkobrodsku. Všechna utonutí se stala v přírodních koupalištích.

Číst dál...

REKLAMA