OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

ZVEME VÁS: Rodinné pasy se rozloučí s létem na hradě Roštejn

rostejnNejen pro držitele rodinných pasů je připravena 24.září akce na hradě Roštějn. Loučení s létem tu bude probíhat od 14 hodin a návštěvníci se mohou těšit na pestrý program a odpoledne plné soutěží. Chybět nebude ani kostýmová prohlídka hradu a ukázka tradičních řemesel. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE PROGRAM AKCE LOUČENÍ S LÉTEM NA HRADĚ ROŠTĚJN!

Číst dál...

Nehoda dvou kamionů zastavila ve středu dálnici D1

dn navesy_d1_07092011_ikoProvoz na dálnici D1 ve směru na Prahu zkomplikovala ve středu 7. září odpoledne dopravní nehoda. Pravděpodobný viník nehody usedl za volant tahače, i když měl vysloven zákaz řízení. Srážka si vyžádala jedno těžké a jedno lehké zranění.

Číst dál...

Startuje první ročník soutěže „Víš, co ti hrozí na netu?“

pocitacKraj Vysočina vyhlašuje první ročník soutěže „Víš, co ti hrozí na netu?“. Cílem této netradiční aktivity je přiblížení problematiky elektronické bezpečnosti a jejich negativních důsledků žákům a studentům základních a středních škol na Vysočině. „Informační a komunikační technologie mohou být pro žáky prospěšné, ale při jejich nesprávném používání mohou představovat obrovská rizika, jejichž dopady mohou mít neodvratitelné následky,“ uvedl Zdeněk Ryšavý, radní Kraje Vysočina pro oblast informatiky, který zároveň nad soutěží převzal záštitu. Soutěžící se mají podle zadání stát režiséry, počítačovými grafiky, malíři nebo například fotografy a prostřednictvím těchto a dalších blízkých oborů sdílet svůj pohled na internetovou kriminalitu.

Číst dál...

Kraj osadil pachovými ohradníky dalších padesát kilometrů silnic

silnice pachovy_ohradnik_ikoKraj Vysočina pokračuje ve spolupráci s pojišťovnou Generali v projektu pachových ohradníků. V průběhu uplynulých měsíců letošního roku bylo ošetřeno speciálními zábranami dalších padesát kilometrů komunikací. Ve všech okresech Vysočiny je tak nainstalováno v okolí sta kilometrů silnic zhruba devět tisíc kolíků s nastříkanou stavební pěnou ošetřenou repelentem proti divoké zvěři, které chrání řidiče před možným střetem . Na celkové náklady preventivní akce v kraji Vysočina ve výši 200 tisíc korun přispěla Nadace Generali v roce 2011 částkou 150 tisíc korun. 

Číst dál...

EXKLUZIVNĚ: Videohovor k hokejové tragédii přímo z Ruska

hokej tragedie skype ikona 07092011Hokejová tragédie v Rusku se dotkla i Vysočiny. Při leteckém neštěstí zahynul také havlíčkobrodský rodák Josef Vašíček. i-Vysočina.cz přináší videorozhovor přímo z Ruska. Hokejový trenér Jan Zachrla působící v HK Titan Klin a novinářka Monika Pytlíková v živém přenosu po Skype popisují situaci přímo v Rusku a také bezprostřední reakce českých hokejistů a trenérů pracujících v Rusku. PODÍVEJTE SE NA EXKLUZIVNÍ OBRAZOVÝ PŘENOS PŘÍMO Z RUSKA!

Číst dál...

Hned čtyři požáry vozidel na Vysočině

ohen auto_ikoHned čtyři požáry vozidel likvidovali během úterýe a středečního rána hasiči na Vysočině. Celková majetková škoda vzniklá požáry byla předběžně vyčíslena na 180.000 Kč. Všechny požáry zapříčinily technické závady na vozidlech. Při požárech ani samotných zásazích nebyl nikdo zraněn.

Číst dál...

Inteligentní semafory zvýší bezpečnost v okresních městech Vysočiny

semafor cervena_ikonaKraj Vysočina investuje do větší bezpečnosti řidičů i chodců. Po oslovení všech okresních měst projevila zájem o instalaci inteligentních semaforů čtyři okresní města, ve kterých chce Kraj Vysočina ještě do konce roku nakoupit a instalovat na vytipované nejméně bezpečné úseky silnic inteligentní semafory. "Jde o technologii, která rychle jedoucím autům rozsvítí červenou a riskující řidiče tak donutí šlápnout na brzdu nebo zastavit," vysvětlil náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl. Kraj přijde toto opatření v letošním roce na tři miliony korun.

Číst dál...

REKLAMA