OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Hasiči kvůli bouřce zasahovali více než stokrát

bourka_hasici_stromyPředpovědi meteorologů se vyplnily a Vysočinu zasáhly bouřky doprovázené silným větrem. První výjezdy jsme zaznamenali po druhé hodině ranní a od této chvíle až do dopoledních hodin hasiči odstraňovali následky bouřky.Celkem byly jednotky požární ochrany vyslány k více než stovce událostí. Nejvíce bouřky postihly Jihlavsko, kde hasiči vyjížděli hned ke 37 událostem, na Třebíčsku ke 34 a na Žďársku ke 33 událostem. Nejméně zasaženo bylo Pelhřimovsko, kde hasiči v souvislosti s bouřkou vyjížděli jednou a na Havlíčkobrodsku třikrát.

Číst dál...

Studenty střídají v krajských školách stavbaři. Provedou opravy za 140 milionů korun

skolaBěhem dvou prázdninových měsíců vystřídají ve středních kraje Vysočina studenty stavbaři. "Kraj v letošním roce ze svého rozpočtu vynaloží na přípravu a realizaci investic a oprav svých školských budov 150 milionů korun. Jedná se o téměř padesátku akcí. V  90% jde o akce realizované v době letních prázdnin, tak aby byl co nejméně omezen provoz škol," uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana Vysočiny pro oblast majetku.

Číst dál...

Na silnicích Vysočiny zahynulo letos už šestnáct lidí

dopravni_nehoda_smrtV průběhu prvního pololetí letošního roku vyšetřovali policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina v kraji Vysočina celkem 1 197 dopravních nehod, při nichž zahynulo šestnáct osob. Při nehodách letos zemřelo sedm řidičů osobních vozidel, jeden řidič motocyklu, čtyři chodci, dva cyklisté a dvě oběti byly spolujezdci z vozidel.

Číst dál...

OBEC PŘÁTELSKÁ RODINĚ: Loni uspěly Třebíč a Hrotovice, letos mají šanci další města a obce

trebic_01Více než pět milionů korun má i letos připraveno Ministerstvo práce a sociálních věcí pro města a obce, které podporují rodiny svých obyvatel. Počtvrté proto vyhlásilo soutěž Obec přátelská rodině, která představuje šanci na umístění pro malé obce i větší města, protože se soutěží v šesti velikostních kategoriích.

Číst dál...

Muž na Třebíčsku spadl z ocelového žebříku

zachrankaTěžká zranění hlavy a končetin si vyžádal pád z 10 metrů dlouhého ocelového žebříku. Pětadvacetiletému muži z Liberce při monážních pracích v neděli odpoledne v obci Smrk na Třebíčsku uklouzla noha a spadl. Na místo okamžitě vyrazil i záchranářský vrtulník a muže transportoval do brněnské nemocnice.

Číst dál...

VIDEO: Pachové ohradníky chrání řidiče před střety se zvěří, těch v létě přibývá

pachovy_ohradnikV letních dnech řeší policisté stále více dopravních nehod v důsledku střetu se zvěří. Poslední taková nehoda se stala minulý týden v úterý u Velkého Beranova. Řidiči tu do cesty vběhla srnka, ten už nestačil dobrzdit. Škoda byla vyčíslena na 40 tisíc korun. Myslivci proto varují, aby řidiči byli ostražití zejména při projíždění v lesních úsecích a snížili rychlost. Některá místa v kraji Vysočina chrání u silnic řidiče i zvěř před srážkou pachové ohradníky. PODÍVEJTE SE NA VIDEO O ROZŠIŘOVÁNÍ PACHOVÝCH OHRADNÍKŮ NA VYSOČINĚ!

Číst dál...

REKLAMA