OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

VIDEO: Vysočinu opět potrápila bouřka

bourka hasici_stromyZatopené sklepy, neprůjezdné komunikace a na některých místech dokonce i kroupy. Takto vypadla Vysočina po bouřce, která od včerejších odpoledních hodin až do rána sužovala náš kraj. V souvislosti s počasím zasahovali hasiči na Vysočině u pětapadesáti událostí. V převážné většině případů odstraňovali popadané stromy z komunikací a čerpali vodu ze zatopených sklepů. Nejvíce bylo bouřkou zasaženo Jihlavsko. Všechny události se naštěstí obešly bez zranění osob.

Číst dál...

Za sedm let prošlo na Vysočině projektem „První pomoc do škol“ 50 tisíc mladých lidí

 

skolaDo sedmého ročníku projektu Kraje Vysočina „První pomoc do škol“ se ve školním roce 2010/2011 zapojilo 199 základních a středních škol. Už téměř padesát tisíc studentů tak prošlo proškolením, které vedou profesionálové ze Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina a  Českého červeného kříže. I letošní čtrnáctiletí a sedmnáctiletí studenti se budou učit, jak poskytnout první pomoc. „Kraj Vysočina na tuto úspěšnou osvětovou aktivitu pravidelně přispívá zhruba dvěma miliony korun. Je to položka, u které nepřepokládáme krácení,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Číst dál...

Děti stále více bezdůvodně volají na linku 158

policie znakPrázdniny se sice přehouply do poslední čtvrtiny, ale děti mají před sebou ještě několik srpnových dní a některé neví, co si s takovým množstvím volna počít. Rozmáhá se tedy zábava volání na tísňové linky integrovaného záchranného systému. Proč si přeci nevyzkoušet jestli to opravdu funguje, vždyť je to zadarmo a nikdo nemůže zjistit, kdo volá.

Číst dál...

Vysočině hrozí rušení rychlíkových spojů, stát s ní navíc nepočítá ani s dopravními stavbami

vlak prejezdNa pokraj zájmu ministerstva dopravy a financí se dostala Vysočina a její občané při plánování státních výdajů na zajištění osobní drážní dopravy a rozvoje dopravní sítě. "Výsledkem všech škrtů, bohužel nastavených proti současným vedením krajů a občanům, je avizované absolutní zrušení devíti rychlíkových spojů přes Vysočinu, hrozba rozpadu celého fungujícího systému železniční regionální dopravy kvůli poníženým dotacím státu a navíc stát v příštím roce nezahájí ani jedinou silniční stavbu v našem regionu. Horší zprávy pro motoristy a cestující snad ani nemohly přijít," řekl dnes na tiskové konferenci náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.

Číst dál...

REKLAMA