OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Památky Vysočiny si připravily na začátek prázdnin bohatý program

telcNa začátek prázdnin připravily památkové objekty Vysočiny ve správě NPÚ pro své návštěvníky řadu zajímavých kulturních akcí. Můžete navštívit řemeslné trhy, výstavy, koncerty, divadelní představení, spatřit ukázky šermu a lukostřelby, začínají také první oživené noční prohlídky. V Náměšti nad Oslavou se uskuteční již 5. ročník mezinárodního setkání uměleckých kovářů, litců, sochařů, řezbářů a autorů tvorby volné plastiky. Zámek Telč bude mít výjimečně otevřeno i v pondělí 4. července.

Číst dál...

VIDEO: Pozor na vysoký výskyt klíšťat v těchto dnech

kliste01Za poslední dva týdny dosáhla klíšťová aktivita opakovaně na nejvyšší stupně a v červených číslech by se měla pohybovat i během nejbližších dnů – aktuálně platí devátý z deseti stupňů. Právě toto bylo tématem rozhovoru redaktora Hitrádia Vysočina Martina Lanka s vedoucím oddělení zoonóz s přírodní ohniskovostí Státního zdravotního ústavu Petrem Kodymem!

Číst dál...

BOUŘKA SE PROHNALA VYSOČINOU: Hasiči museli zasahovat na třiceti místech

bourka_hasici_stromyTřicet zásahů, právě tolikrát museli hasiči na Vysočině vyjíždět kvůli středeční silné bouřce. Nejvíce postiženou oblastí bylo Pelhřimovsko, bouřka se ale nevyhnula ani dalším okresům našeho kraje. Nejčastěji vyjížděli hasiči k popadaným stromům. VÍCE UŽ O ŠKODÁCH, KTERÉ NAPÁCHALA STŘEDEČNÍ BOUŘKA, ŘEKLA MLUVČÍ HASIČŮ KRAJE VYSOČINA PETRA MUSILOVÁ!

Číst dál...

DNEŠNÍ BOUŘKY NA FACEBOOKU: Napište nám, jaká je situace u vás

bleskČeský hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil varování před velmi silnými bouřkami, které během středy a v noci na čtvrtek zasáhnou celé území České republiky. Meteorologové upozorňují na přívalové deště, spadnout má až 50 milimetrů srážek, vítr bude místy dosahovat rychlosti vichřice. I my dnes budeme sledovat situaci v Česku, tvořte s námi zpravodajství a napište nám na náš FACEBOOK, jaká je situace u vás!

Číst dál...

Rodinné pasy našly SUPERTALENT

aja_nasla_supertalent_21062011_22Jihlavský City park v neděli 19. června ovládlo semifinálové kolo talentové soutěže kraje Vysočina „Ája hledá supertalent“. Ze 70 přihlášených si medvědice Ája vybrala 15 finalistů, z nichž měl každý možnost ukázat co umí a poprat se o postupové místo do superfinále, které se uskuteční 20. srpna 2011 v Šiklově mlýně.

Číst dál...

Dálnici D1 blokovala nehoda dvou kamionů

dopravni_nehoda_kamionDopravní nehoda dvou kamionů komplikovala v úterý brzy ráno provoz na dálnici D1. Po srážce se na dálnici rozsypaly bočnice z auta, jeden řidič byl lehce zraněn, řekl agentuře Mediafax operační důstojník hasičů.

Číst dál...

Dva cizinci byli vyhoštění z České republiky

policie_zasahPolicisté z Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina prováděli ve čtvrtek 16. června dopoledne  pobytovou kontrolu v hotelu ve Žďáře nad Sázavou. Při pobytové kontrole zjistili, že jsou zde ubytovány dvě osoby cizí státní příslušnosti. Obě tyto osoby měly polské vízum Schengenského typu s platností do konce března příštího roku.

Číst dál...

REKLAMA