OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kraj přispěl na LEPŠÍ CESTOVÁNÍ VOZÍČKÁŘŮ

vozickarKraj Vysočina přispěl 72 tisíci korunami na nákup dalších dvou ručních zdvihacích plošin pro imobilní cestující v železničních stanicích Okříšky a Horní Cerekev. Od dnešního dne tak mohou cestující využívat mobilní plošiny již v 11 městech kraje Vysočina. „Již dnes víme o dalším vážném zájemci o dvanáctou plošinu. Tím je Nové Město na Moravě,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Číst dál...

Počet klíšťat a případů klíšťové encefalitidy roste

kliste01Klíšťová encefalitida je infekční virové onemocnění, které napadá mozek a mozkové blány a může skončit trvalými následky či dokonce úmrtím. Infikovaná klíšťata, která  encefalitidu přenášejí, se vyskytují od jara do podzimu a  klíšťat i rizikových oblastí v České republice stále přibývá.

Číst dál...

SJÍZDNOST SILNIC: Na Vysočině jsou cesty přes citelné mrazy sjízdné

zima_silniceNa Vysočině klesly po ránu teploty téměř ke dvaceti pod nulou. Silničáři ani policisté však komplikace na cestách až na výjimky nehlásí. Na Vysočině klesly po ránu teploty téměř ke dvaceti pod nulou. „Ve dvou metrech bylo ráno v Jihlavě -19,8 stupně, na sněhové pokrývce pak dokonce -21,2 stupně,“ potvrdil amatérský meteorolog Petr Janoušek.

Číst dál...

SJÍZDNOST SILNIC: Na Vysočině silně mrzne, dálnici omezila nehoda

zima_silnice_ledovkaSilný mráz a mírné sněžení ovlivňují středeční ráno na Vysočině. Na dálnici se při nehodě zranil řidič osobního auta. Teploty v regionu ráno spadly až k minus šestnácti stupňům Celsia. "Ve dvou metrech bylo minus 16,4 stupně Celsia, těsně nad zemí pak ještě o stupeň méně," informoval jihlavský amatérský meteorolog Petr Janoušek. V kraji navíc lehce chumelí.

Číst dál...

Lékaři na Vysočině začali STAHOVAT VÝPOVĚDI

doktor_pomuckyO prvním hromadném stažení výpovědí lékařů na Vysočině v úterý informovalo vedení Nemocnice Nové Město na Moravě. V ostatních krajských nemocnicích v regionu stahují výpovědi především jednotlivci. To se však podle zástupců LOK-SČL Šárky Drinkové a Pavla Vávry ve středu změní.

Číst dál...

Czech POINT na krajském úřadě loni zpracoval 994 žádostí

czech_pointOd spuštění projektu Czech POINT začátkem roku 2008 bylo na kontaktním místě Krajského úřadu kraje Vysočina vydáno 2140 dokumentů nebo ověření. Rok od roku roste číslo vykázaných výkonů. V roce 2009 krajský úřad poskytl 628 typů výstupů, v roce 2010 jich bylo už 994.

Číst dál...

REKLAMA