OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

POLICIE VARUJE: Sčítání lidu by mohli využít podvodníci

policie_znakV současné době probíhá celorepublikové Sčítání lidu, domů a bytů 2011. Sčítací formuláře přinášejí určení sčítací komisaři osobně občanům přímo do jejich domovů. Občané již v souvislosti se sčítáním lidu obdrželi leták s informacemi o kontaktních osobách a místech. Je na něm uvedeno jméno konkrétního sčítacího komisaře, číslo jeho průkazu a doba, kdy se distribuce formulářů na daném místě uskuteční.

Číst dál...

Na silnicích Vysočiny jezdí čím dál tím více řidičů pod vlivem drog

policie_drogyJízda pod vlivem návykových látek se stává čím dál větším problémem. Pokud řidič usedne za volant pod vlivem drogy, je jeho schopnost řídit motorové vozidlo snížena stejně jako při ovlivnění alkoholem. Řidiči za toto jednání hrozí i stejné tresty. Řídí-li vozidlo pod vlivem návykové látky a je ve stavu vylučujícím způsobilost, pak mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Číst dál...

Kraj Vysočina získal z evropských fondů 210 miliónů pro oblast školství

studentiMarie Kružíková, radní kraje Vysočina pro oblast školství se společně s ostatními zástupci krajů zúčastnila dne 9. března 2011 slavnostního podpisu a předání Rozhodnutí o poskytnutí dotace na globální granty z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Vysočina získala na období let 2012 – 2013 finanční prostředky ve výši 210 mil Kč. Celková dotace pro všechny kraje od ministerstva školství z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost činí 3,6 miliard.

Číst dál...

Vysočina předběžně vyčíslila škody na vlastních silnicích po zimě

vytlukyLetošní netypická zima charakteristická častými teplotními výkyvy, způsobila podle krajských silničářů na silnicích II. a III. tříd v majetku kraje Vysočina škody za více než 200 milionů korun, ale na uvedení silniční sítě v kraji Vysočina do přijatelného stavu je zapotřebí přibližně 900 milionů korun. "Mezi hlavní závady patří výskyt enormního počtu výtluků, poškození svislého dopravního značení a směrových sloupků," uvedl konkrétní příklady náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl.

Číst dál...

EXKLUZIVNĚ: Největší sčítání lidí, bytů a domů ovládne Českou republiku

Česká republika zažije vůbec největší sčítání lidí, bytů a domů za posledních deset let. Rozhodným okamžikem, ke kterému sčítání proběhne, bude půlnoc z 25. na 26. března 2011. Jednou z největších novinek je vyplňování formuláře prostřednictvím internetu. Přímo s mluvčím Sčítání lidu, bytů a domů 2011 Ondřejem Kubalou mluvil šéfredaktor zpravodajství Hitrádia Vysočina Martin Lank. POSLECHNĚTE SI EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S ONDŘEJEM KUBALOU, KTERÝ POSKYTL HITRÁDIU VYSOČINA, KDE SE DOZVÍTE NAPŘÍKLAD I ZAJÍMAVÉ ODPOVĚDI NA ARGUMENTY ODPŮRCŮ SČÍTÁNÍ!

Číst dál...

JOHN NA VYSOČINĚ: Policie našla peníze na benzin do passatů

john_radek-ministr_vnitra_iko_001Dvanáct milionů korun na benzin do superrychlých passatů prý našel v rezervách ministr vnitra Radek John, na dálnice chce nasadit i luxusní limuzíny audi, kterými jezdili policejní šéfové. Šéf resortu vnitra to řekl v pátek během své návštěvy na Vysočině. POSLECHNĚTE SI EXKLUZIVNÍ ROZHOVORY S MINISTREM VNITRA RADKEM JOHNEM A POLICEJNÍM PREZIDENTEM PETREM LESSYM,  KTERÉ POSKYTLI HITRÁDIU VYSOČINA!

Číst dál...

REKLAMA