OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V červnu nabídnou památky Vysočiny kulturu i vzdělávání

telcČervnová nabídka kulturních akcí na objektech NPÚ v kraji Vysočina zahrnuje výstavy, koncerty, odborné semináře i programy pro školní výlety. Výstavy nabídne zámek Telč, Jaroměřice a hrad Lipnice. Na zámku v Náměšti se uskuteční dva koncerty festivalu Concentus Moraviae, hrad Lipnice bude hostit mezinárodní kamenosochařské symposium a na zámku v Telči proběhne floristický seminář o aranžování květin v historickém interiéru.

Číst dál...

Policisté otevřou dveře služeben veřejnosti

den_otevrenych_dveri_policiePolicisté připravili na Den dětí pro děti malý dárek. Dopoledne 1. června od 10:00 do 12:00 hodin budou mít děti na Vysočině možnost nahlédnout do zákulisí vybraných policejních stanic a prohlédnout si jejich vybavení.

Číst dál...

VIDEO: Na D1 otevřeli první dobíjecí stanici pro elektromobily

elektromobil-nabijeci_stanice_ikoPrvní veřejná dobíjecí stanice začala sloužit všem majitelům elektromobilů na 96. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. První dobíjecí stanice svého druhu ale dlouho nezůstane sama, společnost ZTC Energy, která buduje síť dobíjecích stanic, předpokládá, že do července by se jich na silnicích České republiky mělo objevit sedm.

Číst dál...

Na Vysočině přibyly dvě přírodní památky

vesniceNa Vysočině přibyly dvě nové přírodní památky. Na Jihlavsku začně být chráněno území Starého Příseckého rybníka, kde se vyskytuje kolem 117 druhů ptáků. Přírodní památka Obecník na Žďársku vznikla hlavně kvůli ochraně vzácné trávy puchýřka útlá. Obě památky byly zřízeny nařízením kraje Vysočina.

Číst dál...

REKLAMA