OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

SJÍZDNOST SILNIC: Na Vysočině jsou teploty pod nulou, na dálnici dvě nehody

zima_silnice_autoVysočinu v noci na úterý zasáhl silný mráz. Doprava tu ale po ránu proudí bez větších komplikací. Na dálnici D1 došlo ke dvěma drobným nehodám. Noční teploty klesly na Vysočině až k pěti stupňům pod nulou. „Ranní minimum ve dvou metrech bylo -4,6 a v pěti centimetrech nad zemí dokonce -5,1 stupně,“ říká amatérský meteorolog z Jihlavy Petr Janoušek.

Číst dál...

V úterý oslavíme Den pro bezpečnější internet 2011

den_bezpecneho_inetrnetuKaždoročně od roku 2005 se i v ČR počátkem února slaví Den pro bezpečnější internet. Cílem je, aby si zejména mladá generace uvědomovala nutnost bezpečného a zodpovědného užívání on-line technologií. V rámci tohoto dne je organizována na republikové, krajských a místních úrovních řada akcí na podporu bezpečnější práce s internetem. V letošním roce připadá Den bezpečnějšího internetu na úterý 8. února.

Číst dál...

Ve sněhu na Vysočině jsou aktuálně desítky milionů m3 vody

zimaPodle nejnovějších informací Českého hydrometeorologického ústavu leží v Česku 1,56 miliardy m3 vody ve sněhu. Dle odborníků se zásoby vody ve sněhu na Vysočině pohybují okolo 86 milionů m3. Vzhledem k rozloze našeho regionu 7 000 kilometrů čtverečních vychází po převedení na každý čtvereční metr na území kraje přibližně 20 litrů vody, které jsou ve sněhové pokrývce ukryty, což představuje vodní sloupec 20 mm na 1 m2.

Číst dál...

Cizinecká policie hlídá nejen pohyb cizinců v Česku

cizinecka_policieV rámci Krajského ředitelství policie kraje Vysočina od ledna letošního roku funguje nově vzniklý Odbor cizinecké policie. Vedoucím odboru, do kterého se přetransformovalo celkem 61 policistů z bývalého Inspektorátu cizinecké policie, se stal dnem 1. února 2011 plk. Mgr. Leoš Švarc, který byl od ledna pověřen vedením nově vniklého odboru.

Číst dál...

V únoru nastaly ve vedení krajského ředitelství významné změny

policie_autoV úterý 1. února došlo ve vedení Krajského ředitelství policie kraje Vysočina k významným změnám. Do funkce náměstka ředitele krajského ředitelství pro vnější službu byl na základě výsledku výběrového řízení ustanoven plk. Mgr. Karel Sehnal. Na pozici ředitel kanceláře ředitele krajského ředitelství byl 1. února ustanoven plk. Ing. Pavel Suchánek.

Číst dál...

Michal Hašek: Kraje dávají vládě čas na dohodu do neděle

doktor_pomuckyNeděle je nejzazším termínem pro dohodu mezi vládou a lékaři z kampaně Děkujeme, odcházíme. V případě, že k dohodě nedojde, musí kraje zahájit řadu opatření v jednotlivých krajských zdravotnických zařízení, připravit je na zvláštní režim fungování po prvním březnu a zahájit přípravu krizového managementu pro období, kdy bude nutno omezit služby v řadě nemocničních oddělení, uzavřít některá z nich atd.

Číst dál...

REKLAMA