OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Na silnicích Vysočiny zahynulo letos už šestnáct lidí

dopravni_nehoda_smrtV průběhu prvního pololetí letošního roku vyšetřovali policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina v kraji Vysočina celkem 1 197 dopravních nehod, při nichž zahynulo šestnáct osob. Při nehodách letos zemřelo sedm řidičů osobních vozidel, jeden řidič motocyklu, čtyři chodci, dva cyklisté a dvě oběti byly spolujezdci z vozidel.

Číst dál...

OBEC PŘÁTELSKÁ RODINĚ: Loni uspěly Třebíč a Hrotovice, letos mají šanci další města a obce

trebic_01Více než pět milionů korun má i letos připraveno Ministerstvo práce a sociálních věcí pro města a obce, které podporují rodiny svých obyvatel. Počtvrté proto vyhlásilo soutěž Obec přátelská rodině, která představuje šanci na umístění pro malé obce i větší města, protože se soutěží v šesti velikostních kategoriích.

Číst dál...

Muž na Třebíčsku spadl z ocelového žebříku

zachrankaTěžká zranění hlavy a končetin si vyžádal pád z 10 metrů dlouhého ocelového žebříku. Pětadvacetiletému muži z Liberce při monážních pracích v neděli odpoledne v obci Smrk na Třebíčsku uklouzla noha a spadl. Na místo okamžitě vyrazil i záchranářský vrtulník a muže transportoval do brněnské nemocnice.

Číst dál...

VIDEO: Pachové ohradníky chrání řidiče před střety se zvěří, těch v létě přibývá

pachovy_ohradnikV letních dnech řeší policisté stále více dopravních nehod v důsledku střetu se zvěří. Poslední taková nehoda se stala minulý týden v úterý u Velkého Beranova. Řidiči tu do cesty vběhla srnka, ten už nestačil dobrzdit. Škoda byla vyčíslena na 40 tisíc korun. Myslivci proto varují, aby řidiči byli ostražití zejména při projíždění v lesních úsecích a snížili rychlost. Některá místa v kraji Vysočina chrání u silnic řidiče i zvěř před srážkou pachové ohradníky. PODÍVEJTE SE NA VIDEO O ROZŠIŘOVÁNÍ PACHOVÝCH OHRADNÍKŮ NA VYSOČINĚ!

Číst dál...

Památky Vysočiny si připravily na začátek prázdnin bohatý program

telcNa začátek prázdnin připravily památkové objekty Vysočiny ve správě NPÚ pro své návštěvníky řadu zajímavých kulturních akcí. Můžete navštívit řemeslné trhy, výstavy, koncerty, divadelní představení, spatřit ukázky šermu a lukostřelby, začínají také první oživené noční prohlídky. V Náměšti nad Oslavou se uskuteční již 5. ročník mezinárodního setkání uměleckých kovářů, litců, sochařů, řezbářů a autorů tvorby volné plastiky. Zámek Telč bude mít výjimečně otevřeno i v pondělí 4. července.

Číst dál...

VIDEO: Pozor na vysoký výskyt klíšťat v těchto dnech

kliste01Za poslední dva týdny dosáhla klíšťová aktivita opakovaně na nejvyšší stupně a v červených číslech by se měla pohybovat i během nejbližších dnů – aktuálně platí devátý z deseti stupňů. Právě toto bylo tématem rozhovoru redaktora Hitrádia Vysočina Martina Lanka s vedoucím oddělení zoonóz s přírodní ohniskovostí Státního zdravotního ústavu Petrem Kodymem!

Číst dál...

BOUŘKA SE PROHNALA VYSOČINOU: Hasiči museli zasahovat na třiceti místech

bourka_hasici_stromyTřicet zásahů, právě tolikrát museli hasiči na Vysočině vyjíždět kvůli středeční silné bouřce. Nejvíce postiženou oblastí bylo Pelhřimovsko, bouřka se ale nevyhnula ani dalším okresům našeho kraje. Nejčastěji vyjížděli hasiči k popadaným stromům. VÍCE UŽ O ŠKODÁCH, KTERÉ NAPÁCHALA STŘEDEČNÍ BOUŘKA, ŘEKLA MLUVČÍ HASIČŮ KRAJE VYSOČINA PETRA MUSILOVÁ!

Číst dál...

REKLAMA