OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kraj osadil pachovými ohradníky dalších padesát kilometrů silnic

silnice pachovy_ohradnik_ikoKraj Vysočina pokračuje ve spolupráci s pojišťovnou Generali v projektu pachových ohradníků. V průběhu uplynulých měsíců letošního roku bylo ošetřeno speciálními zábranami dalších padesát kilometrů komunikací. Ve všech okresech Vysočiny je tak nainstalováno v okolí sta kilometrů silnic zhruba devět tisíc kolíků s nastříkanou stavební pěnou ošetřenou repelentem proti divoké zvěři, které chrání řidiče před možným střetem . Na celkové náklady preventivní akce v kraji Vysočina ve výši 200 tisíc korun přispěla Nadace Generali v roce 2011 částkou 150 tisíc korun. 

Číst dál...

EXKLUZIVNĚ: Videohovor k hokejové tragédii přímo z Ruska

hokej tragedie skype ikona 07092011Hokejová tragédie v Rusku se dotkla i Vysočiny. Při leteckém neštěstí zahynul také havlíčkobrodský rodák Josef Vašíček. i-Vysočina.cz přináší videorozhovor přímo z Ruska. Hokejový trenér Jan Zachrla působící v HK Titan Klin a novinářka Monika Pytlíková v živém přenosu po Skype popisují situaci přímo v Rusku a také bezprostřední reakce českých hokejistů a trenérů pracujících v Rusku. PODÍVEJTE SE NA EXKLUZIVNÍ OBRAZOVÝ PŘENOS PŘÍMO Z RUSKA!

Číst dál...

Hned čtyři požáry vozidel na Vysočině

ohen auto_ikoHned čtyři požáry vozidel likvidovali během úterýe a středečního rána hasiči na Vysočině. Celková majetková škoda vzniklá požáry byla předběžně vyčíslena na 180.000 Kč. Všechny požáry zapříčinily technické závady na vozidlech. Při požárech ani samotných zásazích nebyl nikdo zraněn.

Číst dál...

Inteligentní semafory zvýší bezpečnost v okresních městech Vysočiny

semafor cervena_ikonaKraj Vysočina investuje do větší bezpečnosti řidičů i chodců. Po oslovení všech okresních měst projevila zájem o instalaci inteligentních semaforů čtyři okresní města, ve kterých chce Kraj Vysočina ještě do konce roku nakoupit a instalovat na vytipované nejméně bezpečné úseky silnic inteligentní semafory. "Jde o technologii, která rychle jedoucím autům rozsvítí červenou a riskující řidiče tak donutí šlápnout na brzdu nebo zastavit," vysvětlil náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl. Kraj přijde toto opatření v letošním roce na tři miliony korun.

Číst dál...

Voda na Vysočině zatopila několik silnic

voda kapkaPřívalový déšť na Vysočině zatopil v pondělí odpoledne několik silnic a sklepů. Nejvíc voda řádila na Třebíčsku, hasiči zasahovali v kraji do 16. hodiny u třiceti přípúadů, potvrdila agentuře Mediafax mluvčí hasičů Kraje Vysočina Petra Musilová.

Číst dál...

REKLAMA