OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

VIDEO: V loňském roce zahynuli na železničních přejezdech tři lidé

vlak_prejezdNa železničních přejezdech dochází často k velmi závažným dopravním nehodám. Zranění u těchto nehod jsou vážná a škody dosahují vysokých částek. Vysvětlení je jednoduché. Pokud železniční trať křižuje pozemní komunikace, protíná ji ve většině případů kolmo a tedy náraz lokomotivy bývá téměř vždy do dopravního prostředku ze strany. Několik desítek tun těžká lokomotiva s připojenými vagóny způsobí při dopravní nehodě posádce velmi vážná zranění a na dopravním prostředku pokaždé velmi vysoké škody.

Číst dál...

Trestných činů v kraji za první pololetí opět ubylo

policie_svetloPočet trestných činů v kraji Vysočina se za první pololetí letošního roku snížil. Zatímco v roce 2010 jsme za prvních šest měsíců roku vyšetřovali celkem 4 593 trestných činů, v letošním prvním pololetí to bylo 4 511, tedy o 1,79 procenta méně.

Číst dál...

Záchranná služba kraje Vysočina používá moderní výukové pomůcky

zachranka_02Krajští záchranáři na Vysočině získali moderní vybavení, pomocí kterého nabývají rutinu a jistotu v základních profesních dovednostech. Zdravotnická záchranná služba zakoupila pro všech pět oblastních středisek nové modely pro nácvik zajištění dýchacích cest. Pětice nových trenažérů vyšla na 200 tisíc korun a vystřídá tak starší modely.

Číst dál...

Kraj Vysočina nechal opakovaně zkontrolova značení na železničních přejezdech

vlak_prejezdKontroly dopravního značení na všech silnicích kraje Vysočina provádí pracovníci Krajské správy a údržby silnic Vysočiny plánovitě minimálně jednou každý měsíc. I přesto nechal náměstek hejtmana kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl v minulém týdnu preventivně a cíleně zkontrolovat všechny železniční přejezdy na silnicích druhých a třetích tříd.

Číst dál...

REKLAMA