OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

VIDEO: Bouřka opět zaměstnala hasiče na Vysočině

bourka_hasici_stromyVysočina se ještě pomalu nestačila vzpamatovat z víkendové bouřky, která hasičům přinesla více než stovku zásahů a udeřila na Vysočině znovu. V průběhu večera a noci zasahovaly jednotky požární ochrany v našem kraji u třiceti událostí. V převážné většině případů odstraňovali hasiči popadané stromy z komunikací, které zůstaly zcela nebo částečně neprůjezdné.

Číst dál...

Zateplení nemocnic v Jihlavě a v Pelhřimově bude stát 55 miliónů

nemocnice_lehatkoKraj Vysočina pokračuje v zateplování veřejných budov ve svém majetku. Očekává, že vložená investice přinese značné úspory energií, a to min. 50 %. Celkové náklady letos realizovaných stavebních úprav vyjdou na 55 miliónů korun. Kraj sáhne do svého rozpočtu pro částku 45 miliónů a zbylých 10 miliónů pokryje získaná dotace z Operačního programu životní prostředí. „V rámci stavebních úprav se zateplí celý interní pavilon Nemocnice Jihlava a pavilon ambulantních služeb v Nemocnici Pelhřimov,“ uvádí Libor Joukl, náměstek hejtman kraje Vysočina pro oblast majetku.

Číst dál...

Vysočina má novou sérii brožur kulturních památek a přírodních zajímavostí

krajsky_uradNová turistická sezóna nabídla na Vysočině kromě osvědčených cílů výletů, festivalů a rozšířených nabídek hradů a zámků i sadu 39 informačních brožur zaměřených na slohová období, typy kulturních a druhy přírodních památek a regiony, doplněných přehlednou mapkou. Projekt za 4,4 miliónu nabídne 240 tisíc výtisků i nové webové stránky www.dedictvivysociny.cz.

Číst dál...

Hasiči kvůli bouřce zasahovali více než stokrát

bourka_hasici_stromyPředpovědi meteorologů se vyplnily a Vysočinu zasáhly bouřky doprovázené silným větrem. První výjezdy jsme zaznamenali po druhé hodině ranní a od této chvíle až do dopoledních hodin hasiči odstraňovali následky bouřky.Celkem byly jednotky požární ochrany vyslány k více než stovce událostí. Nejvíce bouřky postihly Jihlavsko, kde hasiči vyjížděli hned ke 37 událostem, na Třebíčsku ke 34 a na Žďársku ke 33 událostem. Nejméně zasaženo bylo Pelhřimovsko, kde hasiči v souvislosti s bouřkou vyjížděli jednou a na Havlíčkobrodsku třikrát.

Číst dál...

REKLAMA