OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kvalitní fungování policejních složek v kraji Vysočina ohrožují vládní škrty

policieNávrh rozpočtu Policie České republiky na příští rok je velmi restriktivní. Přepokládá úsporu 2,6 miliardy korun v oblasti provozních nákladů a investic a další úsporu 1,7 miliardy korun na platech policistů a občanských zaměstnanců. Ve srovnání s rokem 2010 jde o rozpočtové škrty v rozsahu 40 procent v první oblasti a 10 procent v oblasti mzdových nákladů. 

Číst dál...

Třetina obyvatel Vysočiny považuje sběr elektroodpadu za zbytečnou námahu

elektrosrotObyvatelé Vysočiny mají dobré znalosti o zpětném odběru elektrozařízení. Nicméně až 36 procent z nich považuje odvoz elektroodpadu do sběrného dvora za zbytečnou námahu. Kraj se tak řadí k regionům s nejnižší ochotou recyklovat vyřazené elektrospotřebiče. 41 procent obyvatel si totiž myslí, že zpětný odběr elektrozařízení nemá cenu, protože tato zařízení stejně skončí na skládce.

Číst dál...

Školy dostaly grant na rozvoj obcí

detske_hristeTřem školám z kraje Vysočina podpořeným v programu „Škola pro udržitelný život“ začala koncem září náročná, ale zajímavá práce na projektech, které si naplánovaly. Po celý školní rok budou žáci a učitelé prohlubovat spolupráci s rodiči, místními spolky, obecním zastupitelstvem či dalšími partnery a prakticky řešit problém, který trápí jejich obec v oblasti životního prostředí.

Číst dál...

Vysočina hledá nejlepšího podnikatele v kraji

01_podnikatelPátý ročník soutěže o nejlepšího podnikatele regionu vyhlásil kraj Vysočina ve spolupráci se společností Ernst & Young. Přihlásit se může každý alespoň pětadvacetiprocentní vlastník firmy, která existuje minimálně dva roky a má sídlo v kraji Vysočina, informuje kraj na svém webu.

Číst dál...

Ministerstvo dopravy: Zimní výbava na D1 bude i mimo Vysočinu

zimni_vybavaPo intenzivní intervenci kraje Vysočina podložené loňskými zkušenostmi s nekázní řidičů projíždějících bez zimních pneumatik Vysočinou rozhodlo ministerstvo dopravy o povinnosti zimní výbavy na plných 163 km dálnice D1. Povinnost mít od letošního listopadu zimní výbavu tak bude platit pro jízdu na D1 od Mirošovic po Kývalku.

Číst dál...

REKLAMA