OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

SJÍZDNOST SILNIC: Na Vysočině naměřili až 17 stupňů pod nulou, doprava je bez komplikací

zima_silnice_autoKraj Vysočina se v úterý probudil do mrazivého rána,.teploty klesly hluboko pod mínus deset stupňů. Podle silničářů je doprava na cestách v kraji bez komplikací. Kraj zažívá zatím nejmrazivější únorový den. „Ve dvou metrech bylo ráno v Jihlavě -16,8 stupně, v pěti centimetrech dokonce -18,2 stupně,“ řekl amatérský meteorolog z Jihlavy Petr Janoušek. Jeho data využívá i český hydrometeorologický ústav.

Číst dál...

VIDEO PÁDU SÁBLÍKOVÉ: Zranění kotníku naštěstí není vážné

sablikova_ikonaZranění kotníku, které utrpěla Martina Sáblíková při sobotním pádu během závodu Světového poháru na 1500 metrů v americkém Salt Lake City, naštěstí není vážné. Martina by tak mohla být podle prvních odhadů v pořádku během týdne. Martina Sádlíková z Ameriky odletí do Finska, kde jí čeká trénink na finále Světového poháru. UVNITŘ ČLÁNKU SE MŮŽETE PODÍVAT NA VIDEO PÁDU MARTINY, ZA KTERÝ MOHLA JEJÍ SPOLUZÁVODNICE.

Číst dál...

ŠKOLY SE BOUŘÍ proti rušení víceletých gymnázií

gymnazium_humpolecPodobně jako v jiných oblastech rozpočtové sféry je i ve školství požadavkem číslo jedna šetření. Úsporná opatření ministerstva školství a kraje Vysočina se zaměřila především na osmiletá či další víceletá gymnázia. V krajní variantě by měl tento typ škol zcela zaniknout, kompromisní postup vidí řešení ve zrušení víceletých gymnázií v menších městech, jako je například Humpolec. CO SI OSLUČOVÁNÍ VÍCELETÝCH GYMNÁZIÍ MYSLÍ SAMOTNÍ ŘEDITELÉ ŠKOL VÁM PŘINÁŠÍME V EXKLUZIVNÍM ROZHOVORU UVNITŘ!

Číst dál...

Na Vysočině opět UDEŘILY MRAZY

zima_teplomerVysočina se dnes probrala opět do mrazivého rána. Během noci z neděle na pondělí klesala rtuť na teploměru až k -10°C. A podobně to má podle předpovědi ČHMÚ vypadat na Vysočině i přes den. Většinou bude zataženo, ojediněle se slabým sněžením. Nejvyšší odpolední teploty by se měly pohybovat mezi -7°C až -3°C. "V Jihlavě byla dnešní ranní minimalni teplota ve 2 m -14,6°C a na sněhove pokrývce -16.4°C," doplnil aktuální infromace amatérský meteorolog Petr Janoušek.

Číst dál...

Lékaři na Vysočině zůstanou solidární a výpovědi stáhnou až po vyřešení situace s Engelem

nemocnice_havlickuv_brodKRIZE V NEMOCNICÍCH TRVÁ! Lékaři na Vysočině jsou připraveni své výpovědi podané k 1. březnu v rámci odborářské akce Děkujeme, odcházíme stáhnout zpět, dosud tak však neučinili. Agentuře Mediafax to v sobotu řekla krajská koordinátorka tamního Lékařského odborového klubu Šárka Drinková z havlíčskobrodské nemocnice.

Číst dál...

HEJTMAN JIŘÍ BĚHOUNEK: Chci, aby se do našich nemocnic vrátili všichni lékaři, klid a obvyklý řád

jiri_behounekHejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek se dnes opět sešel s řediteli všech vysočinských krajských nemocnic. Důvodem bylo mapování aktuálního personálního stavu ve zdravotnických zařízeních po čtvrteční odpolední výzvě předsedy LOK-SČL Martina Engela. Ta byla veřejně adresována lékařům ve výpovědích a Engel v ní vyzývá kolegy lékaře, by do tří dnů začali stahovat výpovědi.

Číst dál...

REKLAMA