OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kriminalisté obvinili ženu, která platila falešnými bankovkami

policie_auto_cisloKriminalisté z odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina obvinili tento týden sedmatřicetiletou ženu bez trvalého pobytu, která fakticky žije v obci v Jihočeském kraji, z přečinu udávání padělaných a pozměněných peněz. V případě, že bude žena uznána vinnou, hrozí jí za tento čin trest odnětí svobody až na dvě léta.

Číst dál...

VIDEO: Kraj Vysočina spustil nový veřejný portál o dotacích

dotacni_portal_kraje_vysocinaOdbor informatiky spustil v průběhu letních prázdnin nový veřejný portál, týkající se dotací, které Kraj Vysočina poskytuje ze svého rozpočtu, a to z Fondu Vysočiny, podle Pravidel Rady Kraje Vysočina nebo v souladu se Zásadami Zastupitelstva Kraje Vysočina. VÍCE O DOTAČNÍM PORTÁLU PROZRADIL REFERENT ODBORU INFORMATIKY KRAJE VYSOČINA KAMIL TALAVAŠEK!

Číst dál...

VIDEO: Letní noc v Zoo Jihlava se letos ponese ve znamení olympijských her

zoo_jihlava_letni_nocPosledních pár míst zbývá ještě obsadit na oblíbenou „Letní noc v zoo“, kterou pořádá Zoo Jihlava 12. a 13. srpna. Jedná se o netradiční večerní prohlídku zoo s průvodci, která se letos se ponese ve znamení olympijských her a rekordů z říše zvířat. VÍCE O VEČERNÍCH PROHLÍDKÁCH  PROZRADILA ŘEDITELKA ZOO JIHLAVA ELIŠKA KUBÍKOVÁ!

Číst dál...

Kraj Vysočina vyplatil druhou půlmilionovou část letošních stipendií

student_truhlarStartovní první rok krajských stipendií pro studenty vybraných učebních oborů končí s konečným účtem 1 136 500 korun. V prvním pololetí letošního školního roku si na motivační stipendium sáhlo 191 studentů. "Ve druhém pololetí někteří ve studiu polevili, a tak jsme mohli vyhovět pouze 179 žadatelům," uvedla Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.

Číst dál...

Krajští silničáři pokračují v ošetřování alejí u silnic

alejÚdržba stromořadí lemující silnice v Kraji Vysočina pokračuje. Projekt Revitalizace alejí na Vysočině navazuje na loňské práce, kdy bylo ošetřeno přes tři sta stromů za 2,75 miliónů korun. „Během letošních prázdnin Krajská správa a údržba silnic Vysočiny doošetřila dalších 230 vzrostlých dřevin lemující desítky kilometrů silnic druhých a třetích tříd,“ uvedl Aleš Fučík, náměstek Krajské správy a údržby silnic Vysočiny. Obnova alejí se tentokrát týkala úseků z Batelova do Třeště a přilehlých komunikací u obcí Mirošov a Vysoké u Jihlavy.

Číst dál...

Na Vysočině začala národní inventarizace lesů

1_Men_na_inventarizan_ploeOd letošního roku až do roku 2015 budou lesníci zjišťovat po celé České republice stav a vývoj našich lesů. Toto šetření se nazývá Národní inventarizace lesů a je to nezávislé šetření o skutečném stavu a vývoji lesů v České republice. A v těchto dnech probíhá Národní inventarizace lesů i v lesích Kraje Vysočina.

Číst dál...

Na památky Vysočiny za kulturou i zábavou

zamek_jaromerice_nad_rokytnouSrpnová nabídka kulturních a zábavných akcí na památkách Vysočiny je stejně bohatá, jako byla v první polovině prázdnin. Zámek Telč nabízí svým návštěvníkům výstavy, šermířská vystoupení, koncert, královskou péči pro dámy i oblíbené noční prohlídky zámku.

Číst dál...

REKLAMA