OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Ve sněhu na Vysočině jsou aktuálně desítky milionů m3 vody

zimaPodle nejnovějších informací Českého hydrometeorologického ústavu leží v Česku 1,56 miliardy m3 vody ve sněhu. Dle odborníků se zásoby vody ve sněhu na Vysočině pohybují okolo 86 milionů m3. Vzhledem k rozloze našeho regionu 7 000 kilometrů čtverečních vychází po převedení na každý čtvereční metr na území kraje přibližně 20 litrů vody, které jsou ve sněhové pokrývce ukryty, což představuje vodní sloupec 20 mm na 1 m2.

Číst dál...

Cizinecká policie hlídá nejen pohyb cizinců v Česku

cizinecka_policieV rámci Krajského ředitelství policie kraje Vysočina od ledna letošního roku funguje nově vzniklý Odbor cizinecké policie. Vedoucím odboru, do kterého se přetransformovalo celkem 61 policistů z bývalého Inspektorátu cizinecké policie, se stal dnem 1. února 2011 plk. Mgr. Leoš Švarc, který byl od ledna pověřen vedením nově vniklého odboru.

Číst dál...

V únoru nastaly ve vedení krajského ředitelství významné změny

policie_autoV úterý 1. února došlo ve vedení Krajského ředitelství policie kraje Vysočina k významným změnám. Do funkce náměstka ředitele krajského ředitelství pro vnější službu byl na základě výsledku výběrového řízení ustanoven plk. Mgr. Karel Sehnal. Na pozici ředitel kanceláře ředitele krajského ředitelství byl 1. února ustanoven plk. Ing. Pavel Suchánek.

Číst dál...

Michal Hašek: Kraje dávají vládě čas na dohodu do neděle

doktor_pomuckyNeděle je nejzazším termínem pro dohodu mezi vládou a lékaři z kampaně Děkujeme, odcházíme. V případě, že k dohodě nedojde, musí kraje zahájit řadu opatření v jednotlivých krajských zdravotnických zařízení, připravit je na zvláštní režim fungování po prvním březnu a zahájit přípravu krizového managementu pro období, kdy bude nutno omezit služby v řadě nemocničních oddělení, uzavřít některá z nich atd.

Číst dál...

Hejtman Jiří Běhounek: Nemohu souhlasit s rozsahem a hloubkou dopadů akce "Děkujeme, odcházíme"

jiri_behounekVážené lékařky, vážení lékaři, kolegyně a kolegové, účastníci akce „Děkujeme, odcházíme“, přes nespočet osobních jednání se na Vás obracím i touto formou, protože mě trápí vážnost situace v našem zdravotnictví. Můj hluboký pocit odpovědnosti mě nutí připomenout Vám i další aspekty související s výzvou „Děkujeme, odcházíme“ a jejími konkrétními možnými dopady na život Vysočiny.

Číst dál...

REKLAMA