OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek tento týden přijal delegaci z partnerské čínské provincie Hubei vedenou Wang Yanling, viceguvernérkou provincie pro oblast kultury a médii. Oba regiony mají dlouhou a bohatou historii, kterou chtějí představit v kombinaci s moderním uměním v rámci instalací na partnerské půdě. „Hledáme cestu, jak lépe pochopit čínskou kulturu, především pak kulturu našeho partnerského regionu Hubei. To předpokládá výměnu kontaktů a především navázání konkrétní spolupráce,“ nastínil zájmy Vysočiny i regionu Hubei hejtman Jiří Běhounek
 
foto zdroj: Kraj Vysočina
 
Dalším zájmem Kraje Vysočina je přiblížení především památek zapsaných na seznam UNESCO čínským turistům. „Je v našem zájmu na naše nemovité památky neustále poukazovat, budit u našich zahraničních partnerů zájem o jiná centra než je jen Praha nebo Český Krumlov. V lepším případě nabídnout takové pobytové balíčky, aby se zde hosté několik dní zdrželi. V případě čínských turistů vidíme velký potenciál,“ říká náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a zahraničních vztahů Jana Fischerová.

Čínská delegace v rámci své celodenní návštěvy navštívila telčský zámek, zhlédla animovaný film Mozart v Číně, na kterém v čínsko-rakouské koprodukci spolupracoval český skladatel Zdeněk Merta a prostor byl věnován i budoucím plánům na rozšíření aktivit Panského dvora v Telči.

REKLAMA