OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

hudba_akordeonV letošním roce se uskutečnil šestý ročník mezinárodního soutěžního setkání hráčů na akordeon ve slovenském Popradu. Město, k jehož symbolům neodmyslitelně patří pozadí Vysokých Tater, hostilo mezi 10. – 12. listopadem v rámci festivalu skutečně vysoké úrovně více než padesát soutěžících, dále pak příznivce akordeonu,  pedagogy a odborníky z Polska, Litvy, Srbska, Slovenska, Ukrajiny a České republiky.

Již potřetí se aktivně soutěžního festivalu zúčastnili také žáci akordeonového oddělení ZUŠ Bystřice n/P. Na tři dny se stali součástí přehlídky talentů, kvalitních interpretačních výkonů a výborně organizačně zvládnuté akce, kterou zaštiťovalo  Ministerstvo školství Slovenské republiky, město Poprad v čele s primátorem  Antonem Dankem a organizačně pak především kolektiv ZUŠ Poprad s ředitelkou Katarínou Kočišovou.  

Nové zkušenosti, uměleckou inspiraci, možnost porovnání s vrstevníky z jiných zemí, ale hlavně nadšení a energii do další práce a motivaci k osobnímu uměleckému růstu, to vše si odváželi naši žáci - účastníci z Mezinárodní akordeonové soutěže. Dojmy byly umocněny krásnou atmosférou podzimního Popradu a Vysokých Tater již maličko zimních.   

REKLAMA

soutez_akordeon_porad_24112010

Poděkování za podporu  této aktivity žáků ZUŠ formou grantu a finančního příspěvku patří městu Bystřice n/P. a Sdružení rodičů a přátel dětí školy při ZUŠ.

REKLAMA