DSC06084_Víte, co je to Ochoza? Tak se jmenuje les v  Novém Městě na Moravě. Děti z místní základní školy se ho učí poznávat v rámci programu Les ve škole - škola v lese. A protože se jim nelíbila jeho část s holou mýtinou, rozhodly se zde vysadit nové stromky. A šly na to od lesa – pozvaly si na besedu správce lesů a veřejné zeleně, aby zjistily, jaké druhy stromů budou pro výsadbu v této lokalitě nejvhodnější.

V sobotu 13. listopadu si školáci obuli holínky a vybaveni lopatami, rýči, kolíky a ochranným pletivem, vyrazili do Ochozy, kde vysadili neuvěřitelných 170 bukových sazenic! Už se těší, jak se o ně budou starat a jak jim nový les poroste před očima.

DSC06065_
 „Děti byly zlatý a moc se jim to líbilo“, líčí své dojmy učitelka Mgr. Martina Janíčková, která projekt připravila a s dětmi realizovala. Akce proběhla za finanční podpory společnosti PANASONIC. Finanční dotaci škola získala prostřednictvím Sdružení TEREZA, které pomáhá dětem vytvářet zdravé prostředí pro život a koordinuje již zmíněný program Les ve škole - škola v lese.

Více informací naleznete na www.terezanet.cz.