OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Areál bývalého Sanatoria Buchtův kopec o rozloze téměř dvacet hektarů nabízí Kraj Vysočina znovu k prodeji. Zájemci mohou získat rozsáhlý areál s několika pavilony využívanými v minulosti jako léčebna dlouhodobě nemocných. Sanatorium ukončilo svou činnost na konci roku 2011. O rok později kraj poprvé nabídl areál k prodeji. V současné době je minimální nabídková cena stanovena na 35 miliónů korun. Zájemci mohou své nabídky v předepsané formě překládat do 19. listopadu 2015.

„Po skončení provozu léčebny jsme vyhodnotili, že Kraj Vysočina nebude areál využívat, je pro nás zbytný, o jeho využití neměly zájem žádné krajské příspěvkové organizace,“ vysvětluje důvody prodeje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl.

REKLAMA

Při první nabídce v roce 2013 nebyla předložena do výběrového řízení žádná nabídka. Při druhé nabídce v roce 2014 nesplnil žadatel o koupi závazek úhrady, proto zastupitelstvo rozhodlo o odstoupení od kupní smlouvy. Při třetí nabídce v roce 2015 projevili o koupi zájem dva zájemci, závazná nabídka koupě podána nebyla.

Sanatorium bylo dokončeno v roce 1947. Využívalo se k léčbě tuberkulózy a později také netuberkulózních plicních onemocnění, v posledních letech pak jako LDN. Léčebna provozovaná krajskou Nemocnicí Nové Město na Moravě byla dlouhodobě ztrátová. Klienti sanatoria byli umístěni k léčbě do novoměstské nemocnice a do dalších specializovaných zdravotních zařízení.

Rozloha areálu činí 6 tisíc m2 zastavěné plochy, necelých 18,5 ha ostatní plochy, zeleně, lesních pozemků a komunikací. Kraj Vysočina nyní prodává nemovitosti na Buchtově kopci za 35 miliónů korun.

V současné době nabízí kraj k prodeji například ještě nemovitosti bývalého areálu praktického vzdělávání Vyšší odborné školy a Střední odborné školy zemědělsko-technické Bystřice nad Pernštejnem v ulici Nádražní. Jedná se o budovy dílen, budovy autodílen, montážní budovy a zázemí.

REKLAMA