dalnice_kolonaNehoda kamionu převážejícího kyselinu zkomplikovala v úterý ráno provoz na dálnici D1 na Vysočině. K úniku nebezpečné látky naštěstí nedošlo, informovala agenturu Mediafax mluvčí hasičů Petra Musilová.

Nehoda byla nahlášena o půl osmé ráno. Na 146. kilometru ve směru na Prahu se srazily dva kamiony. „Jeden z nich převážel desinfekci a kyselinu. Hasiči na místě prověřují náklad a hlídají, aby nedošlo k úniku látek,“ potvrdila mluvčí. Podle prvních informací naštěstí při nehodě k žádnému úniku nebezpečných látek nedošlo, nehoda se obešla i bez zranění.

Provoz na dálnici je v místě nehody omezený, místo je s opatrností průjezdné. „Provoz je veden levým jízdním pruhem, pravý jízdní pruh a krajnice jsou uzavřeny,“ potvrdila mluvčí policie Žďár nad Sázavou Jana Martincová.

Další nehodu dvou osobních automobilů vyšetřují policisté na 137. kilometru ve směru na Prahu, karambol se obešel bez zranění. V Třebíči na Benešově ulici se pro změnu srazilo osobní auto s autobusem. I tato nehoda se obešla bez zranění.

zdroj: MEDIAFAX