kino filmCelovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách přinese do  127 měst Filmový festival zimních sportů. Do Nového Města na Moravě festival přiveze Naboso o.s., které se festival pořádá také v Brně a Tišnově. Naše sdružení se specializuje na pořádání výletů po ČR,ale i do vzdálených krajů. Všechny akce jsou plné dobrodužství a také zajímavých zážitkových kurzů pro všechny nadšené sportovce a cestovatele. Jezdíme na kole, na lodi, na bruslích, na lyžích, na in-linech, nebo prostě „jen“ NABOSO. 

Naboso má za sebou také velmi úspěšné promítání filmových snímků na festivalech Expediční kamera, který pro Vás opět připravujeme na jaře příštího roku. 

REKLAMA

Naboso festival pořádá ve spolupráci s Kulturním domem v Novém Městě na Moravě a za podpory Horácké tiskárny v Novém Městě na Moravě.

Kromě filmů (většinou jde o vítězné snímky z mezinárodních festivalů) je připraven další doprovodný program.Budete moci ochutnat rozmanité druhy čajů,které Vám nabídne čajový stánek přímo v promítacím sále. 

Více o našem sdružení  na www.naboso.org

A na které filmy se letos na Festivalu zimních sportů můžete těšit?

Baffin Babes

Země: Kanda, Norsko, režie: The Babes, produkce: Catapult Film, účinkující: Vera & Emma Simonsson, Ingebjoerg Tollefsen& Kristin Folsland Olsen

Nejsme jako ti chlapi, co chtějí být „cool“. S ledem a vousama a to všechno… My chceme být prostě outdoorové!“ říká Emma Simonson na dotaz jestli je potřeba mít vousy, aby byla drsná. Baffin Babes dokazují přesný opak. Pokud si stále někdo myslí, že čtyři ženy nemohou vydžet 80 dní na expedici bez záchodu a sprchy, po shlédnutí tohoto filmu budou přesvědčeni o opaku. Podívejte se na nejdelší lyžařskou cestu: 1200 km skrz arktickou pustinu podél kanadského ostrova Baffin. Není to zrovna procházka parkem, pokud vezmeme v úvahu 100 kilogramů na saních, teploty – 40 stupňů Celsia a polárními medvědy okolo.

Cold (Chlad)

Země: USA,  Režie:  Anson Fogel,  Produkce: Forge Motion Pictures,  

Ve chvíli, kdy neberete lezení jako zábavu nebo lezení jako sport nebo jako způsob, jak se někam dostat, zbývá už jen jedno: Lézt, protože je to těžké. A co může být těžšího než se pokoušet o osmitisícový vrchol v zimních podmínkách?

Pokud jste nikdy nic takového nezkoušeli, nepokoušejte se o to. Horolezení v zimních podmínkách v teplotách okolo - 50 stupňů Celsia je boj o přežití, bitva, kterou můžete lehko prohrát. Pokud jsi horolezec, který hledá mimořádnou výzvu, zimní lezení je jasná volba.

V únoru 2011, Simone Moro, Cory Richards a Denis Urubko se o takou výzvu pokusili. Udělali úspěšný prvovýstup na Gasherbrum II (8,035m) v Pakistánu, na 13. nejvyšší horu světa. I přesto, že se vše událo velmi rychle, zkušenost může být prezentována mnohem silněji. Proč? Protože efektivní umělecká komunikace někdy přidá na hodnotě víc, než několik hodin strávených ve stanu. A na výborný film je třeba si počkat.

Cold, česky "Chlad", je příběh o unikátním zimním výstupu Cory Richardse na osmitisícovku Gasherbrum II se dvěma partnery, horolezci světové špičky, Simonem Moro a Denisem Urubko. Uvidíte natáčení ve velmi náročných přírodních podmínkách, plný zvratů a překvapení. 

Film Cold vyhrál hlavní cenu Grand Prize na festivalu BANFF! 

Tento film si žádný milovník hor nemůže nechat ujít.

All.I.Can

Země: USA, režie: Dave Mossop, Eric Crosland, produkce: Sherpas Cinema, 

All.I.Can je vizuálně ohromující dílo kinematografie, nejlepší lyžařský film roku 2011, který se věnuje vášni pro lyžování a objevování nádherných dosud nesjetých míst v horách po celém světě.

All.I.Can ocenění:

"MOVIE OF THE YEAR" - Powder Video Awards 2012

"BEST FILM" - X-Dance Film Festival, SLC 2012

"BEST PICTURE" - International Freeride Film Festival, France 2011

"BEST FEATURE-LENGTH MOUNTAIN FILM" - Banff Mountain Film Festival 2011

"BEST FILM OF THE YEAR" - Adventure Film Festival, Copenhagen 2011

"PEOPLES CHOICE" and "BEST SKI FILM" - Fernie Film Festival, BC 2011

"BEST SKI FILM" - Adventure Film Festival, Boulder 2011

"2012 CINEMATOGRAPHY AWARD" - Mountain Film Festival, Telluride CO

"BEST CINEMATOGRAPHY" - ESPN Fan Favorites 2011

"BEST CINEMATOGRAPHY" - International Freeride Film Festival, France 2011

"BEST CINEMATOGRAPHY" - X-Dance Film Festival, SLC 2012

"BEST DOCUMENTARY" - IF3 Film Festival Montreal 2011

"MOST INNOVATIVE VISUAL FX" - IF3 Film Festival Montreal 2011

"AMBASSADOR OF GREEN" - X-Dance Film Festival, SLC 2012

"FULL THROTTLE AWARD" - Kye Petersen, Powder Video Awards 2012

"BEST NATURAL AIR" - Kye Petersen, Powder Video Awards 2012

"BEST POV" - JP Auclair, Powder Video Awards 2012 

"BEST EDITING" - Powder Video Awards 2012

Parallels

Země: Kanada, režie: Nicolas Teichrob, Athan Merrick, produkce: Dendrite Studios, 

Parallels, znamená rovnoběžky, což v tomto případě odkazuje na rovnoběžné lyžařské stopy, které freerideři vytvořili ve svazích olympijského střediska Whistler v rámci World Ski & Snowboard Festival v dubnu 2011. Nesoutěží mezi sebou jen samotní jezdci, ale i filmaři, kteří soupeří o nejlepší záběry, které musí být sestřihané a uvedené ještě v průběhu festivalu.

Scottish Ice Trip

Země: Francie, režie: Guillaume Broust, produkce: Petzl, 

Je-li na zemi místo, kde horolezci slaví příchod další sněhové bouře, tak to musí být Skotsko. Každou zimu, pod náporem proudů vanoucích od  severního Atlantiku je Skotská vysočina pokryta vrstvou sněhu a vystavena napospas počasí. Zde existuje zimní lezení už déle než sto let a chuť dobrodružství je zrovna tak nefalšovaná, jako příchuť rašeliny v místní whisky. Leze se zespodu, bez nýtů a většinou na první pokus (on sight). Tolik k úvodu do moderní etiky moderního mixového lezení ve Skotsku. A právě za těchto podmínek dal Ueli Steck nejobtížnější cestu na Ben Nevis, The Secret (X, 10).

Tatry krásné, Tatry mé

Země: Česká Republika,  Režie: Petr Hanoušek,  Produkce:  Petr Faggič Giacintov,  

Pokud má národ nějaké společné sny, pak sen o velehorách je jedním z nejsilněji prožívaných. Nejbližššími a nejmilovanějšími velehorami jsou Vysoké Tatry. Film se zabývá jednou osobní láskou, která hory přenáší. Doslova a do písmene. Sledujeme totiž snahu jednoho tatranského milce, který touží hory nejen navštěvaovat, ale i vlastnit.

Autor je stejně jako hlavní postava filmu milcem Vysokých Tater, do nichž se poprvé podíval už v ranném dětství díky horolezeckým ambicím svého otce. Jako mnoho jiných prožil školní výlet na Sliezskom dome a v pubertě brigádničil jako nosič na Zbojnické chatě. Za svůj čtyřicetiletý život navšívil mnoho hor i velehor, ale Tatry mu jako kouzelný sen uvízly v srdci a rád se do nich vrací.Film Tatry krásné, Tatry mé je jeho vrcholohorská filmová prvotina, která je promítána na veřejnosti.

White Line 

Země: Česká republika, režie: Tomáš Galásek, produkce: Martina Prášilová, 

White line je filmový snímek o stylu jízdy freeride, který se bude natáčet v zimní sezóně 2010/2011. Film jedinečným způsobem spojuje životy nejlepších českých jezdců, mapujejejich odlišný charakter, ale stejný přístup k horám a ukazuje jednu společnou vášeň:svobodu a čerstvý prašan. Každý z nich je vždy připraven hledat nejrůznější způsoby a prostředky, jak se na vrchol hory zase vrátit. To vzrušení, adrenalin, volnost… Vše dohromady tvoří jedinečný a neopakovatelný zážitek. A bílá lajna, kterou za sebou nechávají, je nesmazatelným důkazem, že pokořili panensky zasněžené pláně hor.

Když se dá banda nejlepších freeriderů dohromady, znamená to jediné: kvalitní podívaná a nádherné záběry. Toho se rozhodl využít kameraman Tomáš Galásek, který oslovil české freeridové špičky. Slovo dalo slovo a nový projekt je na světě. Jeho cílem je vytvoření unikátního freeridového videa, které, ač předně o freeridovém lyžování, nezůstane jenom u něj a pokusí se nahlédnout i na životní cestu jednotlivých jezdců, kterou si každý z těchto riderů tvoří tu svou lajnu i mimo hory, v běžném životě. Tento freeridový film se natáčel dva roky (2010-2012) a představí Simonu Hrstkovou, Marka Macháčka, Jiřího Lauseckera a mladé freeridové nadšence, alias „kluky z Řeky“ (Petr Milerski, Lukáš Bílko, Lukáš Niemczyk, David Sztefek). 

Přijďte se tedy opět pokochat nádhernými zasněženými horami a úžasnými akrobatickými i odvážnými výkony všech představitelů. Letošní snímky slibují nejen adrenalin a dobrodružství lyžařů a horolezců,ale také nádherné scenérie Vysokých Tater, jejichž milovníci si jistě tento snímek nenechají ujít.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz